jabłka
screenshot / freshplaza.com
Autor Magdalena Więckowska - 24 Stycznia 2021

50% wzrostu sprzedaży jabłek dzięki nowemu opakowaniu. Kanadyjski producent przedstawia prognozy

Kanadyjska firma Blue Mountain Fruit Company produkująca odmianę jabłek o nazwie Red Prince zapowiada, iż dzięki nowym opakowaniom wzrost sprzedaży ma osiągnąć nawet 50%. Nowa wersja toreb ma być stworzona z materiału przyjaznego środowisku.

Jabłka Red Prince występują w środowisku naturalnym na granicy Holandii i Niemiec; za powstaniem tej odmiany nie stoi ingerencja człowieka. Cieszą się one wzrastającą popularnością w Kanadzie, a ich jedynym producentem jest tam Blue Mountain Fruit Company. Nową ideę w firmie opisał anglojęzyczny portal freshplaza.com.

Jabłka w kanadyjskiej firmie

Jabłka Red Prince produkowane są przez kanadyjską firmę Blue Mountain Fruit Company. Odmiana ta została wprowadzona na kanadyjski rynek około dwadzieścia lat temu i z roku na rok widać, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów.

Siedem lat temu firma przeprowadziła wewnętrzną restrukturyzację, dzięki czemu sprzedaż jabłek wzrosła. Blue Mountain Fruit Company nie osiada jednak na laurach i szuka nowych rozwiązań, które mogą okazać się korzystne zarówno dla firmy, jak i dla środowiska.

Taką właśnie propozycją stały się kompletnie nowe, przyjazne środowisku torby, w których od bieżącego roku sprzedawane będą jabłka Red Prince. Na czym polega wyjątkowość nowych toreb?

Obrazy RolnikINFO"Pojawił się u nas nowy mieszkaniec". Radosna wieść od Gienka i Andrzeja OnopiukówCzytaj dalej

Dyrektor sprzedaży i marketingu, Ken Lyons, powiedział dla dziennikarzy portalu freshplaza.com:

- Pierwszą z nich [tj. z zastosowanych technologii do wyrobu toreb - przyp. red.] jest plastik, który ma wysoką przejrzystość i trwałość i w recyklingu posiada numer 2. Jest to istotne, gdyż wszystkie nadające się do recyklingu tworzywa sztuczne na świecie są poddawane recyklingowi. Materiały do ​​recyklingu numer 2 są jednymi z najłatwiejszych do przerobienia, a każdy zakład recyklingu w Kanadzie jest przygotowany do pracy z takim materiałem. Tak więc, jeśli konsumenci zadbają o wyrzucenie worków do kosza na śmieci, zostaną poddane recyklingowi.

Wzrost sprzedaży

Nie jest tajemnicą, że dla konsumentów liczy się coraz bardziej nie tylko stosunek ceny do jakości danego produktu, lecz także jego ewentualny wpływ na środowisko naturalne. Klienci stają się coraz bardziej świadomi swoich zakupowych wyborów i wiedzą, że to, co kupują, ma wielki wpływ na równowagę ekologiczną na świecie.

Kanadyjska firma produkująca jabłka Red Prince doskonale zdaje sobie z tego sprawę, toteż pomysł stworzenia nowego opakowania dla jabłek nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem. Dyrektor sprzedaży i marketingu, Ken Lyons, dodaje:

- Spodziewamy się, że dzięki naszym nowym ekologicznym opakowaniom sprzedaż jabłek w workach wzrośnie w tym roku o 50%.

Odwołując się do idei firmy, Ken Lyons powiedział:

- Zrównoważony rozwój jest ogromną częścią filozofii i wartości firmy Blue Mountain Fruit. Pracujemy z najnowszymi technologiami i programami zarządzania danych w sadach, by być pewnym, że ich rozwój jest zrównoważony tak bardzo, jak to możliwe.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: freshplaza.com

Następny artykuł