Jabłka - nagranie
Kobieta w sadzie/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 26 Października 2020

Sadownicy dbają o jabłka na marne? Wyciekło porażające nagranie z hipermarketu

Takiego nagrania jeszcze w sieci nie było. Widać na nim doskonale, co dzieje się z jabłkami, które sprzedawane są w hipermarketach na terenie całego kraju. Niestety, takie zachowanie pociąga za sobą szereg konsekwencji, które pokazują jedynie, że sadownicy pracują na marne.

Jabłka już za chwile zostaną zebrane. Ich sprzedaż ruszyła gwałtownie, a ceny spadły. Niestety, jak pokazało nagranie z jednego z hipermarketów w Polsce, z niską ceną nie będzie szła w parze wysoka jakość. I tym razem winą nie będzie można obarczyć złych warunków atmosferycznych czy sadowników.

O porażającej sprawie psa z Lublina wspominaliśmy już kilka dni temu, gdy w sieci pojawił się apel policji, by pomóc w odnalezieniu właściciela, który miał zakopać żywcem swojego czworonoga. Funkcjonariusze policji o sprawie dowiedzieli się od kobiety, która usłyszała przerażające odgłosy dochodzące z ziemi. To wtedy okazało się, że pies został zakopany, a wystawał mu jedynie fragment pyska.

W końcu dobra wiadomość. Zasady zostały zmienione, jeszcze więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzyW końcu dobra wiadomość. Zasady zostały zmienione, jeszcze więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzyCzytaj dalej

Nagranie z jabłkami w roli głównej. Sadownicy pracują na marne?

Jakość jabłek zależy w głównej mierze od tego, jak postępować będą z nimi sadownicy, ale przecież nie tylko. Nim dotrą do klienta, ważną rolę odgrywać będzie jeszcze transport. Sadownik nie może mieć więc wpływu na jakość produktu, gdy już zostanie sprzedany, a przecież nie po to każdy sadownik delikatnie obchodzi się z owocami, by lądowały później w koszu.

Wystarczy przeprowadzić w domu mały eksperyment, by zobaczyć, co stanie się z obitym jabłkiem. Sadownicy wystrzegają się więc mało delikatnego podejścia do owoców, które chcą sprzedać w jak najlepszej cenie. Niestety, jak pokazało krótkie nagranie zamieszczone w sieci, nie zawsze ich myśli. Do tej pory sadownicy za złą jakość jabłek obarczali grupy dostawcze, ale wystarczy spojrzeć, co dzieje się, gdy jabłka trafią już do sklepów.

Na nagraniu widać sytuację, która miała miejsce w popularnym sklepie Auchan w Piasecznie, gdzie dostarczane są jabłka z POL – AGRO sp z o. o. Krótki film doskonale pokazuje, jak sprzedawca wrzuca owoce do kosza, powodując przy tym, że owoce obijają się o siebie. Wygląda to raczej na rzucanie ziemniakami, na które upadek nie wpłynie tak bardzo, jak na jabłka. A co dzieje się z jabłkami, które są przerzucane w podobny sposób? Bardzo szybko zaczynają sinieć i gnić, nadają się wtedy jedynie do wyrzucenia. Klienci niechętnie sięgają po produkty, które wyglądają na uszkodzone, co powoduje, że wciąż rośnie ilość marnowanego jedzenia w Polsce.

Jabłka - ceny pozostawiają wiele do życzenia

Obecnie sadownicy nie cieszą się z ceny, jaką mogą otrzymać za swoje jabłka. Dziś ceny są niższe niż przed rokiem, a przypomnijmy, w 2019 roku wyprodukowanych zostało 2 910 000 ton jabłek. Zgodnie z prognozami tegoroczny sezon ma zakończyć się zbiorami nawet do 3 400 000 ton. Jednak pomimo optymistycznych prognoz dotyczących zbiorów, ceny pozostawiają wiele do życzenia.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z "Chłopaków do wzięcia" był zdruzgotany

2. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz

3. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym

Magda znowu zmieniła zdanie. Widzowie Magda znowu zmieniła zdanie. Widzowie "Rolnik szuka żony" mają dośćCzytaj dalej

W porównaniu do wszystkich europejskich państw jabłka w Polsce są najtańsze. Co więcej, jedynie w Polsce ceny spadły w najszybszym tempie. Klienci z pewnością będą mogli to odczuć w sklepach, gdzie jabłka są jednymi z najtańszych owoców, a ich cena jeszcze w najbliższych miesiącach może się obniżyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostało ci mięso z rosołu? Masz ogromne szczęście, zrób z niego niepowtarzalny farsz do pierogów
  2. Rottweiler śmiertelnie pogryzł noworodka, chciał go zakopać. Koszmar rodziny
  3. “Hołota mu głos dała i hołota mu głos odbierze”. Przejmujące słowa rolnika na proteście
  4. Już od czwartku Polacy mogą dostać dodatkowe pieniądze. Wiemy, kto skorzysta z zastrzyku gotówki
  5. Mieszkasz w domu? Nowa opłata ma wynieść nawet 1350 złotych, nie będzie dało się jej uniknąć
  6. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  7. Na oczach dziecka kopnął szczeniaka. Wstrząsające nagranie z Polski trafiło do sieci

Następny artykuł