Jan Krzysztof Ardanowski
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 13.10.2020. Protest rolnikow i hodowcow w zwiazku z procedowana w Senacie ustawa o ochronie zwierzat.
Autor Magdalena Więckowska - 7 Listopada 2020

Nowe, niepokojące słowa byłego ministra rolnictwa. Roztacza smutną wizję

Jan Krzysztof Ardanowski jest byłym ministrem resortu rolnictwa i jednym z bardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt oddał głos niezgodnie z dyscypliną partyjną, popierając tym samym strajkujących rolników. Miejsce ministra rolnictwa zajął po nim Grzegorz Puda, który - jak wynika z wielu reakcji rolników - nie jest przychylnie oceniany przez polską wieś. W ostatnim czasie Jan Krzysztof Ardanowski wypowiedział znaczące słowa na temat sytuacji politycznej i roztoczył niepokojącą wizję dla Prawa i Sprawiedliwości.

Jan Krzysztof Ardanowski zagłosował niezgodnie z dyscypliną partyjną, przez co został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to były minister rolnictwa nie wyraził się w żaden sposób, który mógłby sugerować, że żałuje swojego kroku.

Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Rolnicy poznali kwoty dopłat do nasionStawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Rolnicy poznali kwoty dopłat do nasionCzytaj dalej

Jan Krzysztof Ardanowski i ważne słowa

Warto przypomnieć, że nie tylko były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zagłosował przeciwko partyjnej dyscyplinie - tak samo postąpiło innych 38 posłów. By ukazać skalę “wyłamania” się z partyjnego szeregu należy przypomnieć, iż tego dnia na sali sejmowej było 229 posłów obozu rządzącego.

Spośród polityków, którzy zagłosowali niezgodnie z wymogami kierownictwa PiS, 15 zostało zawieszonych w prawach członka partii. Jan Krzysztof Ardanowski od samego początku wyrażał się sceptycznie w kwestii tzw. “piątki dla zwierząt”. Powiedział m.in.:

- Część posłów PiS została upokorzona zawieszeniem w prawach członków i jest zdeterminowana, by utworzyć oddzielny byt polityczny w Sejmie.
Słowa są absolutnie nieprawdopodobne, ponieważ wielu członków PiS, którzy zagłosowali niezgodnie z dyscypliną partyjną było związanych z Prawem i Sprawiedliwością przez wiele lat. Każda tego typu zmiana jest prawdziwą rewolucją, ponieważ może kompletnie zmienić układ sił w Sejmie.

Miliony ton odpadów wjeżdżają z Niemiec do Polski. Mieszkańcy Dolnego Śląska przegrywają kolejną batalięMiliony ton odpadów wjeżdżają z Niemiec do Polski. Mieszkańcy Dolnego Śląska przegrywają kolejną batalięCzytaj dalej

Wizja na przyszłość

Były minister rolnictwa w rozmowie z Radiem Wnet odniósł się do zamieszania związanego z tzw. “piątką dla zwierząt”:

- Chcę pozostać w klubie i w PiS, deklarowałem to wielokrotnie. Poświęciłem tej partii prawie 20 lat życia i zakładam, że ona jeszcze ma sporo rzeczy do zrobienia, ale musi się również zmienić w zakresie podejmowania decyzji. Nie może być takiej sytuacji, żeby w sprawach bardzo poważnych podejmować decyzje bez żadnych konsultacji ze środowiskami, które są tym zainteresowane. Nie można zachowywać się w sposób nieodpowiedzialny, nie wiedząc, jakie będą skutki decyzji - powiedział.

Roztoczył również niepokojącą wizję dla frakcji Prawa i Sprawiedliwości związaną z członkami partii, którzy zagłosowali przeciwko “piątce dla zwierząt”:

- Część tej grupy posłów jest zdeterminowana, by utworzyć oddzielny byt polityczny w Sejmie w postaci koła. Bardzo możliwe, że przyłączą się następni i to koło się rozrośnie.

Były minister rolnictwa dodał w rozmowie z Radiem Wnet, iż nie są to czcze słowa, ponieważ prace nad utworzeniem koła poselskiego są w toku. Co więcej, jest odpowiednia ilość chętnych, by takie koło utworzyć. Dla Prawa i Sprawiedliwości może to oznaczać niemałe kłopoty, w tym utracenie większości na sali sejmowej.

Jan Krzysztof Ardanowski dodał na koniec nieprawdopodobne słowa - w przypadku braku porozumienia między nim a władzami PiS, będzie zmuszony odejść z klubu i przyłączy się do nowopowstałego koła poselskiego.

Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z "Rolnik szuka żony" postawił na swoimCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najszybszy przepis babci na blok czekoladowy bez pieczenia. Chwila mieszania i do lodówki
  2. Pies czuwał przez 2 dni przy zranionej suczce, która nie mogła wstać z torów. Gdy nadjechał pociąg, stała się niewiarygodna rzecz
  3. Za 1,5 miesiąca może zabraknąć w Polsce ważnego produktu. Nadchodzą poważne problemy
  4. Tegoroczne żniwa uderzają w rolników. Jedyna nadzieja w nadchodzących tygodniach
  5. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
  6. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  7. Czy kaszel u psa zawsze jest objawem przeziębienia? Uwaga, przyczyna może być o wiele poważniejsza

Następny artykuł