Kary za śmiecenie
byrev/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 15 Października 2020

Czy popieracie zwiększenie kar za śmiecenie na szlakach turystycznych?

Kary za śmiecenie na szlakach turystycznych powinny być wyższe? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Kary za śmiecenie na szlakach turystycznych są wystarczające? Uważacie, że powinno się karać większymi mandatami za pozostawianie śmieci w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, w tym na szlakach turystycznych?

Wszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwaWszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwaCzytaj dalej

Kary za śmiecenie

Niestety, mimo niekończących się apeli o sprzątaniu po sobie i niepozostawianiu śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, wciąż niewiele osób bierze sobie je do serca. Spacerując po lasach, na plaży, czy na szlakach turystycznych, zauważyć można ogromne ilości plastikowych butelek, reklamówek i opakowań po jedzeniu. Przykro patrzeć na takie widoki w miejscach, gdzie wybieramy się, by odpocząć i nacieszyć pięknem przyrody, a zastajemy góry śmieci, które z łatwością można było wyrzucić do kosza.

Rolnik ukarany ogromnym mandatem za pracę w polu. Powód? Miastowym nie spodobała się jedna rzeczRolnik ukarany ogromnym mandatem za pracę w polu. Powód? Miastowym nie spodobała się jedna rzeczCzytaj dalej

Widać jednak iskierkę nadziei na to, że pozbędziemy się problemu, otaczających nas wszędzie śmieci. Ministerstwo środowiska w planach ma projekt nowej ustawy, która zakłada podwyższenie kar za śmiecenie w lasach. Dzięki nowemu prawu osoba, która zostawia śmieci w lesie, będzie mogła zostać ukarana mandatem w wysokości już nie 500 złotych, a 5000 tysięcy. Co więcej, w lasach ma pojawić się więcej fotopułapek, które będą przyłapywać na gorącym uczynku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Emerytury rolników są dramatycznie niskie. Opublikowano najnowsze dane
2. Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
3. Koty trzeba zamknąć w domu? Okazuje się, że na dworze stanowią ogromne zagrożenie

Jakie jest wasze zdanie na temat wysokości kar za śmiecenie?

Jakie jest wasze zdanie na temat śmiecenia na plażach, w lasach i na szlakach turystycznych? Kary za takie zachowanie powinny być wyższe? Ostatnio wspominaliśmy o bulwersującej sprawie mężczyzny, który postanowił wyrzucić śmieci z samochodu, prosto na polanę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście
  2. Dziewczynka nie chce dać spokoju śpiącemu psu. Wtedy zwierzę daje jej cenną nauczkę
  3. Fatalne informacje o polskim aktorze i jego chorym synu. Nie mają nawet na chleb
  4. Kulisy "Rolnik szuka żony" ujawnione przez jednego z uczestników. Oburzające oszustwo, dał się im nabrać
  5. Tylko dla osób o mocnych nerwach. Akcja policji musiała być natychmiastowa, chwile grozy na polskiej wsi
  6. Zmieniają obostrzenia, właśnie opublikowano nowe rozporządzenie. Już jutro wchodzą w życie

Następny artykuł