Pole - policja
petto123/pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 11 Stycznia 2021

Myślała, że w polu leżą ludzkie szczątki. Prawda była zupełnie inna

W Wielkiej Brytanii na policję wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na polu znajdują się ludzkie szczątki. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, okazało się, że nie był to fragment ludzkiego ciała, a coś zupełnie innego. Jak przekazała inspektor z policji hrabstwa Northumberland, funkcjonariusze natychmiast zaczęli się śmiać, gdy poznali prawdę.

O nietypowym zdarzeniu jeszcze w ubiegły piątek poinformowała policja z hrabstwa Northumberland w Wielkiej Brytanii. Jak się okazało, kobieta podczas spaceru z psem miała trafić na ludzkie szczątki. Kobieta przesłała funkcjonariuszom nawet fotografię, na której miał znajdować się wystający z błota, fragment palca u stopy.

Poszukiwania ludzkich szczątków

- Osoba, która to zgłosiła, była bardzo zaniepokojona i na zdjęciu, które nam przysłała, wyglądało na to, że to mogą być ludzkie szczątki - przekazała inspektor Phil Hamlani z policji hrabstwa Northumberland.

W momencie zgłoszenia już się ściemniło, ale akcja poszukiwawcza została rozpoczęta.

- Było już ciemno, gdy dostaliśmy wezwanie, więc musieliśmy wysłać ekipy poszukiwawcze, aby odnaleźć miejsce zdarzenia i wykluczyć jakąkolwiek pomyłkę - dodała inspektor Phil Hamlani.

Gienek i Andrzej z Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zwrócili się do fanów. Liczy się każda pomocCzytaj dalej

Jak przekazało RMF FM, wyspecjalizowane ekipy razem z psami wyruszyły na poszukiwania w rejonie Winlaton w Gateshead, gdzie okazało się, że to nie ciało leży na polu, a bulwa ziemniaka.

- Ekipa poszukiwawcza chichotała, gdy zdała sobie sprawę, że to ziemniak, ale zgłoszenie zostało zrobione w dobrej wierze i możemy tylko pochwalić czujność kobiety, która to zrobiła - dodała.

Policja zaapelowała do wszytskich

Po zdarzeniu, do którego doszło w hrabstwie Northumberland, policjanci zaapelowali do wszystkich, by w podobnych sytuacjach zachowywali się, jak kobieta i na wszelki wypadek zgłaszali zdarzenie.

- Jeśli okaże się, że to warzywo, nasze psy policyjne podziękują ci za smakołyk - dodali funkcjonariusze.

policja

fot. Facebook/ Northumbria Police

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: RMF FM, PAP

Następny artykuł