kogut
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 3 Listopada 2020

Filipiny: kogut zabił policjanta. Porażające szczegóły tragedii

Koguty znane są ze swojej ognistej natury i tego, że podczas spotkania w złym czasie i złym miejscu potrafią pogonić nie gorzej, niż wściekły pies. Ptaki te mają poczucie własnego terytorium i silnie go bronią. Poza tym nie znoszą konkurencji, toteż obecność innego koguta zakłada zero-jedynkowy wynik: dominacja albo śmierć. Niestety, w wyniku ludzkiej ingerencji kogut na Filipinach zaatakował policjanta do tego stopnia, że mężczyzna stracił życie.

Kogut był bowiem “zawodnikiem” popularnych na Filipinach walk kogutów. Kiedyś - dziś już na szczęście nielegalne - powszechne były zawody psów, Dzięki temu właściciel zwierzęcia mógł wygrywać pieniądze w zakładach. Podobny cel przyświeca filipińskim zawodom krwiożerczych kogutów.

Prognozy ws. nowych stawek dopłat bezpośrednich. Są trzy scenariuszePrognozy ws. nowych stawek dopłat bezpośrednich. Są trzy scenariuszeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zacznie się 2.11. Jest jeden warunek, by tysiące osób dostały pieniądze
2. Wojsko już nie tylko na ulicach, wejdą też do budynków. Minister zdrowia ujawnił plan
3. Z ostatniej chwili: Józef z "Rolnik szuka żony" się określił. Widok nie pozostawia wątpliwości

Kogut, atak i tragiczny finał

Tragiczna śmierć policjanta ma pośrednio związek z panującą obecnie na świecie pandemią koronawirusa. To właśnie przez reżim sanitarny wprowadzony na Filipinach został nałożony zakaz organizowania walk kogutów, które w normalnych warunkach gromadziły tłumy obserwatorów. Niestety, Filipińczycy nie zawsze stosują się do zaleceń epidemiologów. Pewna grupa osób postanowiła zorganizować zawody, w których miały wystąpić agresywne koguty.

Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do PolakówTak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do PolakówCzytaj dalej

Szczegóły zdarzenia

Cała sytuacja miała miejsce w San Jose w prowincji Northern Samar. Walki kogutów zostały tymczasowo zakazane, by nie ryzykować życiem ludzi w czasach szalejącego koronawirusa. Jednakże gdy policja dowiedziała się o nielegalnym zgromadzeniu, na miejsce pojechał jeden z oficerów - Christian Bolok. Policjant przerwał zgromadzenie, lecz potrzebował dowodów rzeczowych potwierdzających interwencję. W momencie, gdy podniósł z ziemi koguta bojowego, ptak zaczął się rzucać i przeciął tętnicę udową policjanta ostrym narzędziem, które miały przytwierdzone do łapy na czas zawodów. Ponieważ tętnica ta jest niezwykle masywna, funkcjonariusz wykrwawił się w okamgnieniu. Pomoc w podobnej sytuacji jest niezwykle trudna, gdyż każda sekunda - i to dosłownie! - jest na wagę złota.

Apolonia z Apolonia z "Rolnik szuka żony" się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł