Ciągnik - pożar
KPP Łuków
Autor Aneta Wasilewska - 19 Stycznia 2021

Naprawiał auto, z dymem poszedł kombajn. Ogromne straty

W niedzielę 17 stycznia doszło do pożaru, podczas gdy 24-letni mężczyzna naprawiał samochód. Podczas pożaru ogień dosięgnął kolejnego pomieszczenia, w którym stał między innymi kombajn zbożowy.

- Rano dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o pożarze, do jakiego doszło w Zalesiu. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z posesji zapalił się garaż - przekazali funkcjonariusze z KPP.

Ogień zajął dwa garaże

Mundurowi natychmiast skierowali się na miejsce zdarzenia. Policjantom udało się ustalić, że spaleniu uległ stojący w blaszanym garażu Opel. Jednak to nie wszystko, podczas pożaru ogień przeniósł się także do drugiego garażu, w którym stał kombajn zbożowy.

- Okazało się też, że pożar strawił dodatkowo dwa motocykle, przyczepkę samochodową, a także inny sprzęt - dodali funkcjonariusze.

24-latek naprawiał samochód w garażu znajomego

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, do pożaru doszło, gdy 24-latek naprawiał swój samochód w garażu kolegi.

Podczas pożaru padło im 110 krów. Pogorzelcy pilnie potrzebują pomocyPodczas pożaru padło im 110 krów. Pogorzelcy pilnie potrzebują pomocyCzytaj dalej

- Naprawiając auto zdemontował jego koło i następnie spawał zamocowany do podwozia samochodu tłumik. W trakcie spawania tego elementu zapalił się naprawiany pojazd - przekazano.

Jak poinformowali funkcjonariusze, 24-latkowi udało się uciec z garażu, gdy doszło do pożaru. Młodemu mężczyźnie nie udało się natomiast uratować samochodu.

- Pozbawiony jednego koła płonący samochód nie mógł być wypchnięty z garażu, „zajęły” się od niego inne składowane tam przedmioty. Rozprzestrzeniający się ogień dotarł do stojącego w pobliżu innego garażu, gdzie stał kombajn zbożowy. Niestety również on uległ spaleniu. Policjanci ustalili dodatkowo, że w garażach stały jeszcze dwa motocykle, przyczepka samochodowa oraz inne urządzenia, które też się spaliły - zaznaczyli funkcjonariusze.

Na kwotę ponad 90 tysięcy złotych wstępnie oszacowano straty po pożarze.

Apel policjantów

Po zdarzeniu funkcjonariusze wystosowali apel.

- Apelujemy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku podczas samodzielnie wykonywanych napraw samochodów. Pamiętajmy - nawet niewielka iskra czy zwarcie instalacji elektrycznej może spowodować pożar - podkreślono.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KPP Łuków

Następny artykuł