Ciągnik - nowy model
Agrifoto/YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 22 Listopada 2020

30-letnie doświadczenie firmy zawarte w jednym kombajnie. Nie lada gratka dla wszystkich, którzy zbierają ziemniaki

W ostatnich dniach zaprezentowano najnowszy kombajn Enduro Dewulf. Nowa maszyna rolnicza łączy w sobie nowoczesne technologie i ponad 30-letnie doświadczenie formy. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla wszystkich, którzy zbierają ziemniaki. W kombajnie zastosowano unikatowe rozwiązania.

Na rynku pojawiła się nie lada gratka dla wszystkich zajmujących się zbiorem ziemniaków. Mowa oczywiście o nowym 4-rzędowym kombajnie samobieżnym z taśmami przesiewającymi Enduro Dewulf.

Sprawdzone rozwiązania w połączeniu z nową technologią - ciągnik Enduro Dewulf

Podczas najnowszej prezentacji online zaprezentowany został nowy ciągnik Enduro Dewulf. Maszyna jest połączeniem nowej technologii i sprawdzonych rozwiązań, którymi może pochwalić się firma. Co wyszło z takiego połączenia? Nowy, mocna maszyna, która zdecydowanie przewyższa konkurencję pod wieloma względami. Przede wszystkim mowa o wydajności i łatwości w użytkowaniu.

Co ciekawe, kombajn można kupić już dzisiaj. Dewulf przyjmuje zamówienia za pośrednictwem sieci dealerskiej. Sama produkcja kombajnu rozpocznie się w przyszłym roku. A co takiego czeka na nowych nabywców?

Prace nad kombajnem trwały od lat

Nowa maszyna nie powstałaby bez pomocy opinii rolników i plantatorów ziemniaków. Jak określiła to firma, kombajn jest punktem kulminacyjnym w 30-letnim doświadczeniu formy w dziedzinie samobieżnych kombajnów do ziemniaków. Kombajn został wyposażony w nowe technologie w dziecinie nacisku na glebę, czyszczenia i przepływu produktu oraz wydajności buforowej. Dodatkowo skorzystano ze znanych rozwiązań, które do dziś cieszą się wielkim uznaniem.

Przede wszystkim podczas projektowania nowej maszyny skupiono się na trzech kluczowych kwestiach, tj.: przyjazności dla produktu, łatwości użytkowania oraz wydajności. Co widać już gołym okiem. Patrząc jednak na nacisk na glebę, Enduro nie ma sobie równych. Ma najlepsze osiągi w całym segmencie, z wartością 1,5 kg/cm2, którą uzyskano dzięki systemowi rozkładania ciężaru na trzy osie i dzięki opcjonalnym oponom z technologią VF.

Dzięki temu, że środek ciężkości kombajnu został przesunięty na tył, przednie koła nie uszkadzają redlin nawet w warunkach zwiększonej wilgotności gleby.

To nie wszystko, w nowym kombajnie znajdziemy cechę, jakiej próżno szukać gdzie indziej. Mowa o umożliwieniu operatorowi i łatwego i bezstopniowego dopasowywania nachylenia jednostki czyszczącej w zakresie od 0° do 12°, które mogą być wykorzystywane w zależności od potrzeb czyszczenia.

Dodatkowo nowy nabywcy będą mogli skorzystać z nowej technologii, nazwanej "Fill-Tastic", która odnosi się do podnośnika pierścieniowego, pracującego z wydajnością 200 ton/godzinę.

Prezentację nowego ciągnika można zobaczyć między innymi na kanale Agrifoto na platformie YouTube.

Źródło: YouTube, Maszyny dla farmera

Następny artykuł