Mięso -zakaz
Ross Dunn/Flickr
Autor Aneta Wasilewska - 10 Kwietnia 2021

Komisja Europejska ws. zakazu produkcji mięsa w UE

Na Twitterze Roberta Gwiazdowskiego, polskiego prawnika i komentatora gospodarczego i politycznego pojawił się link do materiału portalu Bezprawnik, zatytułowanego "UE zakaże produkcji mięsa. Pytanie brzmi: kiedy to nastąpi?", który szybko został skomentowany przez Komisję Europejską.  Jak się okazuje, Unia Europejska nie zakłada wprowadzenia zakazu produkcji mięsa.

- Unia Europejska nie ma w swoich planach zakazania produkcji mięsa. Ponadto w strategii „Od pola do stołu” nie ma żadnej informacji dotyczącej wyżej wymienionego zakazu - odpowiedziano w mediach społecznościowych.

Co więcej, Komisja Europejska za pośrednictwem Twittera zachęciła do zapoznania się z komunikatem Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-społecznego i Komitetu Regionów z dnia 20.5.2020, który dotyczy strategii "od pola do stołu", całość można przeczytać >tutaj<.

Woj. podlaskie: Tragiczne w skutkach zderzenie samochodu z furmanką. Nie żyje woźnicaWoj. podlaskie: Tragiczne w skutkach zderzenie samochodu z furmanką. Nie żyje woźnicaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Co z tym zakazem produkcji mięsa?

W materiale "UE zakaże produkcji mięsa. Pytanie brzmi: kiedy to nastąpi?" wskazywano na to, że strategia "od pola do stołu" zakłada wprowadzenie zakazu produkcji mięsa. Tekst został już usunięty ze strony Bezprawnik. Sprawa rzekomego "zakazu produkcji mięsa" pojawiła się, gdy na stronie Krajowej Rady Izb Rolniczych poruszona została sprawa dalszej promocji mięsa.

- Komisja Europejska prowadzi w tym roku ocenę skutków, aby zdecydować, w jaki sposób należy zrewidować politykę promocyjną, aby była bardziej wydajna, ale także, aby lepiej przyczynić się do osiągnięcia celu zrównoważonego rozwoju strategii „Od pola do stołu” - wskazywał Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w piśmie do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak wskazano, w przyszłości może pojawić się pomysł, by promocja mięsa została zakazana. O odpowiedzi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi więcej pisaliśmy >tutaj<.

Oświadczenie Wojciechowskiego ws. promocji mięsa

Również na Twitterze zamieszczone zostało oświadczenie Janusza Wojciechowskiego, unijnego komisarza ds. rolnictwa w sprawie spekulacji na temat promocji mięsa. Wojciechowski zaznaczył, że jak zostało to ogłoszone w strategii "od pola do stołu", Komisja będzie dokonywać oceny polityki promocyjnej produktów rolno-spożywczych, by zwiększyć jej wkład w zrównoważoną produkcję oraz konsumpcję.

- Ocena ta jest na początkowym etapie i nie należy wyciągać wniosków w tym momencie - zaznaczył Janusz Wojciechowski.

tt

Wojciechowski

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Twitter, KRIR

Następny artykuł