Kompost - ulga
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 23 Listopada 2020

Ulga wyniesie całe 1,67 zł. Zawrotna suma już została uchwalona przez Radę Miasta

Ile? Dokładnie 1,67 zł ulgi dla mieszkańców Jasła. Decyzja w sprawie zmian, które wejdą w życie od przyszłego roku, została podjęta dzisiaj podczas sesji Rady Miasta. Kto ma w domu kompostownik może liczyć na oszczędności 20,40 zł w skali całego roku.

Rada Miejska Jasła podjęła decyzje podczas dzisiejszej sesji. Oznacza to, że od teraz mieszkańcy Jasła, którzy w swoich domach posiadają kompostowniki, zapłacą mniej. Ulga wyniesie dokładnie 1,67 zł.

- Mieszkańcy Jasła, którzy posiadają kompostowniki, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą mniej za odbiór odpadów. Zwolnienie jest czysto symboliczne. Wyniesie bowiem 1,67 zł od stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny od jednego mieszkańca - przekazano na stronie Jasło4U.

Prowadzisz chów albo hodowlę? Już niebawem startuje kolejne dofinansowanie, można otrzymać nawet 100 tys. złProwadzisz chów albo hodowlę? Już niebawem startuje kolejne dofinansowanie, można otrzymać nawet 100 tys. złCzytaj dalej

W skali roku można liczyć na 20,40 zł oszczędności

Jak można dowiedzieć się z informacji zamieszczonych na portalu Jasło4U, ulga będzie odliczana od stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny od jednego mieszkańca.

W praktyce oznaczać to będzie, że koszt gospodarowania odpadami komunalnymi od jednego mieszkańca, który obowiązywać będzie już od 1 stycznia 2021 roku, wyniesie nie 29,17 zł, a 27,50 zł.

- W skali całego roku kalendarzowego, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, oszczędność wyniesie dokładnie 20,40 zł - zaznaczają dziennikarze portalu Jasło4U.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
  2. Duża ulga podatkowa już czeka. Tylko jedna rzecz sprawi, że będziesz mógł z niej skorzystać
  3. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Jak ustalono tę zawrotną kwotę ulgi za kompostownik?

W uzasadnieniu projektu uchwały można dowiedzieć się, że wysokość ulgi została ustalona na podstawie procentowego udziału liczby mieszkańców budynków jednorodzinnych w ogólnej liczbie mieszkańców miasta deklarujących opłatę za gospodarowanie odpadami.

Kosz miesięcznego odbioru odpadów zielonych wynosi 87 658,25 zł. Po przemnożeniu przez 47,7% mieszkańców, którzy deklarują opłatę i obliczono udział wytwarzanych odpadów tej właśnie frakcji na mieszkańców nieruchomości jednorodzinnych, czyli 41 812,98 zł, co następnie pomnożono przez 50%. Na sam koniec tych rachunków podzielono uzyskaną liczbę przez osoby zadeklarowane, czyli 12 448. Co w konsekwencji dało kwotę ulgi, czyli 1,67 zł/osobę.

Dla kogo taka ulga będzie zachęcająca?

Ulgi za kompostowanie bioodpadów w gminach wprowadzane są, by ograniczyć ilości odpadów biodegradowalnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu gminy mają możliwość uzyskania oszczędności.

Niestety, chyba nikt w Jaśle nie zwrócił na to uwagi, że ulga w wysokości 1,67 zł, nie będzie dla wielu zachętą, by zakładać kompostownik, dzięki którym ograniczona zostanie produkcja bioodpadów.

Obrazy RolnikINFO"Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Kiszone pomidory są fenomenalnym probiotykiem. Mają powalające właściwości
   2. Pamiętacie serial “Doktor Quinn”? Wiemy, co teraz robi Erika Flores, odtwórczyni roli Coleen Cooper
   3. Od przyszłego roku zmiana przepisów. Wiemy, czy obejmą budynki inwentarskie i hodowlane
   4. Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojca
   5. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty
   6. Uparty szczeniak bez przerwy prosił, by wpuszczono go na kanapę. W końcu puściły mu nerwy
   7. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy

Źródło: Jasło4U

Następny artykuł