Konie z Morskiego Oka
Ratujmy konie z Morskiego Oka/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 12 Października 2020

Popieracie zakaz wykorzystywania zwierząt nad Morskim Okiem?

Konie nad Morskim Okiem od lat wykorzystywane są do przewożenia turystów. Jesteście za tym, by wprowadzony został zakaz przewozu konnego w rejonie Morskiego Oka?

Konie przez wiele lat służą do transportu nad Morskim Okiem. Pomimo wielu apeli, by zaprzestać wykorzystywania zwierząt, wciąż można skorzystać z konnych powozów. Uważacie, że konie nie powinny być już wykorzystywane przez przewoźników?

Wszyscy mieszkańcy do ostatnich chwil trzymali kciuki. Niestety, wójt przegrał walkę z ciężką chorobąWszyscy mieszkańcy do ostatnich chwil trzymali kciuki. Niestety, wójt przegrał walkę z ciężką chorobąCzytaj dalej

Konie nad Morskim Okiem - jestesie za?

- Konie na trasie do Morskiego Oka idą do rzeźni po 11 miesiącach pracy, ale Tatrzański Park Narodowy przymyka oko, bo z transportu konnego ma blisko milion złotych rocznie wpływu do budżetu - napisała ekspertka z Fundacji Viva!.

Fundacja Viva od lat toczy walkę o to, by zakończyć wykorzystywanie koni nad Morskim Okiem w Tatrzańskim Parku Narodowym. W sieci cały czas można znaleźć przykre informacje o tym, jak zwierzęta umierają w męczarniach. Niestety, ich los wydaje się obojętny właścicielom, którzy czerpią zysk z przewozów. Chociaż fundacja Viva cały czas prowadzi rozmowy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, niewiele się w tej sytuacji zmienia. Co więcej, sam Tatrzański Park Narodowy zarabia na transporcie konnym około miliona złotych rocznie na licencjach wydawanych wozakom. Nie wydaje się, żeby park miał zrezygnować z ogromnej części swojego budżetu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dostrzegł zmieniające się nastroje konsumentów. Teraz pracuje nad stworzeniem mięsa z ziemniaków
2. Już niedługo mieszkańcy bloków mogą przeżyć niemałe zaskoczenie. Budynki przejdą nietypową modernizację
3. W końcu dobra wiadomość. Rolnicy zarobią o wiele więcej niż wcześniej

Wszyscy przeciwnicy wykorzystywania koni nad Morskim Okiem cały czas mogą przyłączyć się do petycji, która zamieszczona jest tutaj.

Wiadomość z ostatniej chwili: komisja senatu odrzuciła Wiadomość z ostatniej chwili: komisja senatu odrzuciła "piątkę dla zwierząt"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najtańszą sałatkę z 3 składników robi się w 3 minuty. Zastąp nią obiad, będziesz wniebowzięty
  2. Jeżyk pochwalił się nadzwyczajnym talentem. Gdyby nie hitowe wideo, nikt by nie uwierzył, że tak potrafi
  3. Przyczyna jego pojawienia się to tajemnica. Tropikalny zabójca w Odrze
  4. Program "Premie dla młodych rolników" i zakup maszyny. Wiadomo, za co nie będzie pieniędzy
  5. Już wiadomo: komitet rolników przedstawia twarde żądania. Chcą potężnych zmian
  6. Pilne: „Zapowiadamy potężny paraliż”. Wszystko stanie się już jutro, RMF alarmuje Polaków

Następny artykuł