koronawirus
East News / Design Pics RM fot. Steeve Marcoux / Design Pics
Autor Magdalena Więckowska - 25 Listopada 2020

Nagła wiadomość dla hodowców, chodzi o przymusowe wybijanie zwierząt. Rzeczniczka PWLW postawiła sprawę jasno

Koronawirus jest jednym z haseł, z którym kojarzyć będziemy rok 2020. Jak się okazało w ostatnich dniach naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego i GUMed poinformowali o obecności wirusa SARS-CoV-2 u norek hodowlanych. Na pytanie, czy będzie istniał wymóg wybijania zwierząt, rzeczniczka Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, Agnieszka Arendt, odpowiada, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Koronawirus jest patogenem, który mutuje się, by - tak jak każdy żywy organizm - zapewnić sobie przetrwanie. Mało kto by jednak przypuszczał, że jego ofiarami padną również norki.

Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczJózef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
  2. Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. Już od grudnia może cię spotkać niemiła niespodzianka
  3. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie

Koronawirus i norki

Pierwsze informacje dotyczące obecności wirusa u norek pochodzą z Danii.

Sytuacja stała się poważna do tego stopnia, że w zeszłym tygodniu duński rząd zadecydował o wybiciu wszystkich norek w Danii.

Liczbę tę szacuje się na około 15-17 milionów zwierząt. Dla zarysowania tempa rozprzestrzeniania się choroby wśród norek można dodać, że w październiku w Danii było zainfekowanych 41 ferm, a w listopadzie już 207.

W Polsce na Pomorzu wykryto osiem osobników zarażonych wirusem, który najprawdopodobniej zostały przeniesiony od człowieka.

Informacje te ustalili naukowcy z Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej GUMed, z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz lekarze weterynarii.

Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomocDokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomocCzytaj dalej

Informacje z Polski

Dziennikarz radia RMF FM Kuba Kaługa zamieścił na swoim Twitterze wpis informujący o stanowisku Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

"Na ten moment nie ma decyzji dotyczącej wybijania norek. Nie ma nawet rozmowy na ten temat." - mówi RMF24pl Agnieszka Arendt, rzecznik Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Wczoraj naukowcy z GUMed i UG poinformowali o potwierdzeniu SARS-CoV-2 u norek hodowlanych.

W drugim wpisie czytamy:

“Wszystkie zakażenie potwierdzono na jednej fermie. Inspektorat Weterynarii zlecił własne badania. Wyniki powinny być w tym tygodniu. Po wynikach dalsze decyzje. Dla samej fermy przygotowano zalecenia bioasekuracyjne. Planowane są też kontrole innych ferm”.

twitter / @ka_uga

Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzjęNiespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Babcia Wiesia kupiła 5 cytryn, słoiczek miodu i 3 kłącza imbiru. Wystarczyło 7 dni, by poczuła się jak nowonarodzona
   2. Gdy matka reżysera zobaczyła "07 zgłoś się", nie przebierała w słowach. Padło określenie, które zawstydziłoby samego Borewicza
   3. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
   4. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
   5. Niespodziewanie samochód osobowy wjechał w powóz konny. Na miejscu natychmiast pojawiła się pomoc, niestety dziś podjęto ciężką decyzję
   6. Buldożek francuski bardzo chce jeść. Urządził pani przezabawną awanturę
   7. Media właśnie podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Diego Armando Maradona

Następny artykuł