KOWR - deklaracje
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 7 Stycznia 2021

Ważna wiadomość KOWR. Deklaracje tylko do 15 stycznia

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa za pośrednictwem sieci przypomniał wszystkim o zbliżającym się terminie. Jedynie do 15 stycznia można składać Deklarację o zbiorach winogron oraz produkcji wina lub moszczu winogronowego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina wszystkim, o zbliżającym się terminie na złożenie deklaracji.

- W dniu 15 stycznia 2021 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczących rynku wina. Producenci wpisani do ewidencji na rok gospodarczy 2020/2021 zobowiązani są do złożenia Deklaracji o zbiorach winogron oraz produkcji wina lub moszczu winogronowego w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 4 - przypomina KOWR.

Jakie deklaracje obowiązują?

Zgodnie z przepisami przedsiębiorcy wykonujący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina zobowiązani są do złożenia Deklaracji o:

  • zbiorach winogron, w przypadku dokonywania zbioru tych winogron w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 10,
  • zbiorach winogron, w przypadku dokonywania zbioru tych winogron oraz dostarczenia przedsiębiorcom wyrabiających wino w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 11,
  • produkcji win lub moszczów winogronowych z własnych, lub zakupionych produktów w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 12
Stawki zwrotu akcyzy za paliwo dla rolników. Dane na 2021 rokStawki zwrotu akcyzy za paliwo dla rolników. Dane na 2021 rokCzytaj dalej

Jednak to nie wszystko, które dostarczają winogrona lub moszcz winogronowy przedsiębiorcy wykonującemu działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina, wpisani do ewidencji prowadzonej przez Dyrektora generalnego KOWR zobowiązani są do złożenia Deklaracji o:

  • zbiorach winogron w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 15,
  • ilości winogron lub moszczu winogronowego, dostarczonych przedsiębiorcom wyrabiającym wino w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 16.

Gdzie można znaleźć formularze i gdzie je złożyć?

Wzory formularzy dostępne są >tutaj<.

- Deklaracje powinny zostać złożone osobiście w kancelarii Centrali KOWR, za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP lub wysłane poprzez publicznego operatora pocztowego na adres: "Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ul. Karolkowa 30, 01-207 Warszawa" - przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolników.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KOWR

Następny artykuł