KOWR - opłaty
Marek BAZAK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 16 Stycznia 2021

Zwolnienie z opłat do 31 grudnia. Informacje z KOWR

Zgodnie z informacjami, którymi podzielono się na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, została podjęta decyzja o zwolnieniu z opłat magazynów przystępujących, a także działających w Systemie Magazynów Autoryzowanych. Zwolnienie z opłat obowiązywać będzie do końca bieżącego roku.

- Giełdowy Rynek Rolny: magazyny zwolnione z opłat - informuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Jak się okazuje, Zarząd Towarowej Giełdy Energii S.A. podjął decyzję o zwolnieniu z opłat do końca bieżącego roku. Chodzi o zwolnienia z opłat magazynów przystępujących, a także działających w Systemie Magazynów Autoryzowanych.

- Giełdowy Rynek Rolny działa na podstawie licencji udzielonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - przypomina KOWR.

Zwolnienie z opłat

Jak poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zwolnienie dotyczy:

  • złożenia wniosku o autoryzację magazynu zbożowego,
  • przeprowadzenia dodatkowej kontroli autoryzacyjnej,
  • uczestnictwa w Systemie Magazynów Autoryzowanych (tzw. opłaty rocznej).
Emilka z Emilka z "Rolnicy. Podlasie" wszystko wyjaśniła. Chodzi o jej zwierzętaCzytaj dalej

Giełdowy Rynek Rolny

- Od 1 września 2020 r. handel na Giełdowym Rynku Rolnym, powstałym w ramach projektu Platforma Żywnościowa, odbywa się na zasadzie licencji przekazanej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dla TGE S.A - przypomina KOWR.

Jak można przeczytać na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Giełdowy Rynek Rolny jest nowoczesnym rozwiązaniem, które zostało tworzone w odpowiedzi na postulaty i po przeprowadzeniu konsultacji z przedstawicielami sektora rolno-spożywczego.

- Z dniem 31 sierpnia 2020 roku dobiegł końca pilotaż projektu Platforma Żywnościowa, realizowanego przez Grupę Kapitałową GPW (GPW, TGE, IRGiT) na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi - informuje KOWR.

Więcej na temat Giełdowego Rynku Rolnego można znaleźć>tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: KOWR

Następny artykuł