Krowy - obrazy
TNLA2019LyceeLaTouche/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 22 Listopada 2020

Najpiękniejsze obrazy na krowach. Uczniowie ze szkoły rolniczej we Francji odtworzyli wspaniałe dzieła

Krowy i świnie zostały wykorzystane do przedstawienia jednych z najbardziej znanych obrazów na świecie. Uczniowie ze szkoły rolniczej uczyli się nietypowej metody na lekcjach.

Kolorowe krowy rozsławiły w całej Francji jedną ze szkół rolniczych. Mowa oczywiście o średniej szkole rolniczej Lycée La Touche w Ploërmel w Bretanii. To właśnie tam uczniowie razem z nauczycielem odtwarzają prawdziwe dzieła sztuki.

Krowy i świnie w niecodziennej odsłonie

Xavier Courchinoux uczy w szkole Lycée La Touche edukacji kulturalnej. Profesor razem ze swoimi uczniami w ramach ćwiczeń postanowił wykorzystać mapping, czyli wyświetlanie obrazów z rzutnika na żywych trójwymiarowych obiektach. Mapping najczęściej wykorzystywany jest przy przenoszeniu obrazów na budynki, ale nie tym razem.

Nauczyciel postanowił pokazać uczniom, jak można przy niewyrządzaniu krzywdy zwierzętom, zrobić z nich prawdziwe dzieła sztuki.

Dzięki czemu na krowach i tucznikach pokazano najwspanialsze obrazy. Na krowach można było zobaczyć między innymi obrazy autorstwa Paula Gauguina, czy Gustava Klimta

Jak podoba wam się takie podejście szkoły rolniczej do zajęć?

Krowy

Krowy

fot. Facebook/TNLA 2019 Lycée La Touche

Źródło: Tygodnik Rolniczy, Facebook/ TNLA2019LyceeLaTouche

Następny artykuł