krowy
pixist.com
Autor Magdalena Więckowska - 6 Października 2020

Są zwierzakami jak pies czy kot. Czy przytulanie krów jest dobrym pomysłem?

Krowy to jedne z najpopularniejszych zwierząt gospodarskich. Ich charakter jest bardzo złożony, a naukowcy dowodzą, że - podobnie jak świnie - odczuwają całą paletę emocji. Dla niektórych hodowców krowa czy świnia jest czymś więcej niż tylko kapitałem - jest żywym stworzeniem, członkiem rodziny i przyjacielem. Niektórzy z rolników zapoczątkowali nawet biznes polegający na przytulaniu zwierząt gospodarskich. A jaki jest wasz stosunek do tego typu praktyk?

Okazuje się, że w przypadku zwierząt można połączyć przyjemne z pożytecznym - przykładem jest biznes polegający na… przytulaniu krów.

Wewnętrzne życie krów

W Belgii istnieje gospodarstwo, którego właściciele zdecydowali się na nietypowy krok - postanowili okazywać swoim krowom pozytywne uczucia. I to na całkiem sporą skalę. Poza produkcją mleka, gospodarze otworzyli się na wizyty osób spoza branży rolniczej. Są to goście, którzy odpłatnie przytulają krowy i w radosny sposób spędzają czas między zwierzętami. Korzyść jest obopólna - pomysł cieszy się dużą popularnością wśród miłośników zwierząt, natomiast krowy, jako istoty o wysokim poziomie wrażliwości, są spokojniejsze i szczęśliwsze. Właściciele belgijskiego gospodarstwa - Ben i Marianne - twierdzą, że “krowy to nie liczby”. I chyba rzeczywiście mają rację, bo za ich przykładem poszły inne gospodarstwa, które otworzyły się na wizyty entuzjastów przytulania z krowimi przyjaciółmi.

Przytulny biznes

Za przebywanie z krowami, obserwowanie ich codziennej rutyny, podążanie za nimi na pastwisku czy wylegiwanie się obok nich na sianie jest przewidziana opłata. Dorośli płacą 75 dolarów, a dzieci 35 za trzygodzinny krowi seans. Chętnych mimo to nie brakuje. Co więcej, pojawiają się nowe pomysły, jakim są m. in. zajęcia dla dzieci (na wzór hipoterapii z końmi), imprezy okolicznościowe i wiele innych. Tak długo, jak zwierzęta będą czuły się spokojne i szczęśliwe, tak długo krowi biznes pozostanie uroczym pomysłem z korzyścią dla zwierząt i ludzi.

Następny artykuł