KRUS - pieniadze
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 6 Listopada 2020

Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła

Informacje dla rodziców zostały przekazane dzisiaj na stronie KRUS. Jak wiadomo, opiekunowie dzieci znowu będą mogli skorzystać z dodatkowych pieniędzy.

Zarówno KRUS, jak i ZUS przekazał ważną wiadomość dla rodziców. Okazuje się, że ponownie będzie można starać się o zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy nie będą mieli opieki dla swoich dzieci. KRUS zamieścił już na stronie internetowej szczegółowe informacje na temat tego, jakie zasady obecnie obowiązują rodziców, którzy chcą ubiegać się o dodatkowe pieniądze.

Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z "Rolnik szuka żony" postawił na swoimCzytaj dalej

Pieniądze trafią do rodziców

- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 9 do 29 listopada 2020 r. ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego rolnika/domownika - przekazał KRUS.

Z dodatkowych pieniędzy skorzystać będą mogli rolnicy i rolnicy, którzy złożą wnioski do KRUS. O zasiłek opiekuńczy ubezpieczeni w KRUS mogą starać się już od 9 do 29 listopada bieżącego roku.

Zgodnie z informacjami, jakie zostały zamieszczone na stronie KRUS, nie zmieniają się zasady dotyczące udzielania zasiłku. Oznacza to, że zamknięcie żłobka, przedszkola, szkoły lub innej z placówek edukacyjno-wychowawczej w związku z pandemią koronawirusa, upoważnia rodziców do ubiegania się o zasiłek opiekuńczy.

Dla kogo zasiłek opiekuńczy?

Pieniądze z zasiłku opiekuńczego będą wypłacane rodzicom dzieci do ósmego roku życia, a także dzieckiem, które ma orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a nie ukończyło jeszcze 18 lat, a także rodzicom, którzy opiekują się dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności bądź orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Co więcej, KRUS zaznaczył, że zasady dotyczące przyznawania się nie zmieniają. Tak samo, jak było to ostatnim razem, należy złożyć wniosek.

Warto także zaznaczyć, że nie zmieniła się także jeszcze jedna ważna kwestia. Zasiłek nie będzie przyznawany, jeżeli jedno z rodziców może sprawować opiekę nad dzieckiem. Chodzi o osoby bezrobotne, rodziców korzystających z urlopów rodzicielskich i wychowawczych.

Modernizacje przeszły najśmielsze oczekiwania. Legendarny ciągnik w zupełnie nowej odsłonieModernizacje przeszły najśmielsze oczekiwania. Legendarny ciągnik w zupełnie nowej odsłonieCzytaj dalej

Szczegółowe zasady KRUS

KRUS na swojej stronie publikował szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania zasiłku opiekuńczego.

  • przysługuje za każdy dzień opieki, nie wyłączając dni wolnych od pracy (np. soboty i niedzieli) jednak przez okres nie dłuższy niż 14 dni. Zasiłek ten przysługuje rodzicom łącznie nie dłużej niż 14 dni, niezależnie od tego, jaka liczba dzieci wymaga opieki.
  • wysokość zasiłku opiekuńczego za każdy dzień opieki wynosi 32,41 zł (tj.1/30 kwoty emerytury podstawowej, która od 1 marca 2020 r. wynosi 972 zł 40 gr).
  • wypłatę zasiłku opiekuńczego wstrzymuje się, jeżeli prawo do zasiłku ustało albo okaże się, że prawo takie w ogóle nie istniało.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Cała rodzina poprosi o dokładkę. Obłędne placki ziemniaczane a’la pizza nie mają sobie równych
 2. Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
 3. Za 1,5 miesiąca może zabraknąć w Polsce ważnego produktu. Nadchodzą poważne problemy
 4. Tegoroczne żniwa uderzają w rolników. Jedyna nadzieja w nadchodzących tygodniach
 5. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
 6. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
 7. Bezdomny pies ocalił 25-latkę przed atakiem bandytów. Turystka odwdzięczyła mu się w cudowny sposób

Następny artykuł