KRUS - ostrzeżenie
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 23 Stycznia 2021

Ostrzeżenie z KRUS. Rolnicy powinni wiedzieć

"Uwaga Rolnicy!" brzmi początek pisma skierowanego do ubezpieczonych w KRUS. Jak się okazuje, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wydała ostrzeżenie dla rolników. Do jednej z placówek w Polsce wpływały zgłoszenia o osobach odszywających się pod pracowników Kasy.

- KRUS apeluje do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności przy udostępnianiu danych osobowych. Do białostockiego Oddziału Regionalnego wpłynęły zgłoszenia o osobach podszywających się pod pracowników KRUS - poinformował portal Zambrow.org.

Ostrzeżenie dla rolników

Zgodnie z informacją, która dziś pojawiła się na portalu, do białostockiego Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wpłynęły zgłoszenia od rolników o osobach podszywających się pod pracowników KRUS. W związku z zaistniałą sytuacją Anna Ignatowicz-Grądzka zaapelowała do rolników.

- Apelujemy do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy udostępnianiu danych osobowych - zwróciła się pełniąca obowiązki dyrektora OR KRUS w Białymstoku Anna Ignatowicz-Grądzka.

Jednocześnie w piśmie pojawiło się ważne przypomnienie.

Nie dostał dofinansowania, dziś się z tego cieszy. Nie dostał dofinansowania, dziś się z tego cieszy. "Sytuacja w rolnictwie jest bardzo niepewna"Czytaj dalej

- Informujemy, iż jednostki Kasy co kwartał powiadamiają płatników o wysokości składki w danym kwartale, wysyłając wypełniony formularz druku "dowód wpłaty" informując także w formie pisemnej o występującym na koncie płatnika zadłużeniu - pojawiło się w piśmie.

Nie ma więc możliwości, by ktoś został poinformowany o składkach czy należnościach przez telefon.

- Wszelkie telefoniczne powiadomienia o rzekomo nieopłaconych składkach oraz obowiązku natychmiastowej ich spłaty, należy dokładnie zweryfikować - dodano.

W przypadku wątpliwości można kontaktować się z KRUS

KRUS przypomniało, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości rolnicy, mogą się kontaktować z oddziałem.

- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z właściwą miejscowo Placówką Terenową KRUS lub poprzez portalwww.ekrus.gov.pl w celu weryfikacji prawdziwych informacji - zakończono.

Poniżej znajduje się pismo z KRUS, udostępnione przez portal.

krus

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Zambrow.org

Następny artykuł