Kukurydza - rolnik
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu
Autor Aneta Wasilewska - 13 Grudnia 2020

Transport natychmiast wstrzymano. Rolnik dopuścił się dwóch przewinień

Pod Radomiem doszło do zatrzymania transportu. Rolnik, który przewoził kukurydzę, dopuścił się dwóch przewinień. Jak przekazał Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu, rolnikowi grozi kara pieniężna

Ciężarówka, którą przewożona była kukurydza, została zatrzymana do kontroli w poniedziałek 7 grudnia na drodze ekspresowej numer 7 w Młodocinie Mniejszym koło Radomia.

Rolnik, przewożący kukurydzę zatrzymany

Kierujący pojazdem rolnik przewoził kukurydzę na rzecz gospodarstwa rolnego. Transport odbywał się na trasie przekraczającej 100 kilometrów odległości od siedziby gospodarstwa.

Jak przekazali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu, w tym przypadku kierujący pojazdem powinien mieć zarejestrowaną swoją aktywność.

- Po zatrzymaniu do kontroli inspektorzy ITD stwierdzili, że szofer jechał bez zalogowanej karty w tachografie cyfrowym - przekazano na stronie WITD w Radomiu.

Kukurydzy było za dużo

Oprócz braku karty w tachografie cyfrowym rolnik przewoził także za dużą ilość kukurydzy.

- Funkcjonariusze postanowili również skontrolować rzeczywistą wagę zespołu pojazdów i naciski jego osi na drogę. Ciężarówka z ładunkiem ważyła 45 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Nacisk potrójnej osi nienapędowej naczepy był przekroczony o 1,9 tony. Oprócz tego kierowca nie okazał do kontroli wymaganego dokumentu przewozowego - zaznaczono na stronie WITD w Radomiu.

Transport został wstrzymany do czasu, w którym kukurydza została przeładowana na inny pojazd. Rolnikowi za stwierdzone przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu grozi kara pieniężna.

- Wobec przewoźnika zostaną wszczęte postępowania administracyjne z ustawy o transporcie drogowym i prawo o ruchu drogowym. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikowi grożą kary pieniężne - wskazuje WITD w Radomiu.

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu

Następny artykuł