kury
unsplash.com / fot. Brett Jordan
Autor Magdalena Więckowska - 24 Stycznia 2021

Chciał dostać kury ozdobne za darmo. Nie spodziewał się reakcji internautów

Wiele osób zachwyconych jest kurami ozdobnymi - i nic dziwnego, bo niesamowicie wyglądające ptaki rzadko kiedy pozostawiają miłośników zwierząt bez reakcji. Jeden z internautów mieszkający na wsi postanowił utworzyć niewielkie stadko kur ozdobnych. O pomoc zwrócił się do internautów.

O kury ozdobne - najlepiej za darmo lub za symboliczną opłatą - poprosił hodowców kur ozdobnych. Niestety, autor prośby z pewnością nie spodziewał się tak negatywnego przyjęcia jego słów.

Kury ozdobne i gorzkie słowa

Na jednym z popularnych portali społecznościowych młody mężczyzna napisał:

Witam zaczynam swoja przygodę z kurkami ozdobnymi czy posiada ktoś nadwyżkę kurek ozdobnych i chcialby je oddać lub niewielka oplata? Bylbym bardzo wdzięczny [pis. oryg.]

Na jego słowa odpowiedział pierwszy hodowca, który polecił, by zainteresowany odezwał się do niego za pewien czas, kiedy będzie dysponował zwierzętami, którymi mógłby się podzielić. Autor prośby wyraził zadowolenie i wdzięczność, wskazując na to, iż jego żona nie jest zadowolona z wysokich cen kur ozdobnych.

Długo oczekiwany gość u Emilki z Laszek. Długo oczekiwany gość u Emilki z Laszek. "Nie zginąłem w żadnym wypadku samochodowym"Czytaj dalej

Niestety, użytkownicy internetu doskonale zdają sobie sprawę, że nawet najbardziej neutralny temat potrafi wywołać prawdziwą burzę emocji wśród komentatorów. Nie inaczej było i tutaj. Niektórym hodowcom wyraźnie nie spodobała się prośba młodego mężczyzny. Najwięcej zarzutów kierowano do fakt, jakoby zainteresowany chciał dostać kury "za darmo".

Nie żebym się czepiała ale jak się szlachta do pracy weźmie to może nie będzie za drogo? Pasza dla kurek też kosztuje. I weterynarz także. Zrzutkę pan założy na paszę? [pis. oryg.] -zapytała jedna z komentatorek.

Wśród nieprzychylnych komentarzy pojawiły się również te mówiące, iż w życiu nie ma nic za darmo. Inni wskazywali na to, że podobna prośba w ogólnie nie powinna pojawić się wśród hodowców drobiu ozdobnego.

Hejt czy konstruktywna krytyka?

Wiele z komentarzy, które pojawiły się pod prośbą aspirującego właściciela kur ozdobnych zostało skasowanych. Nic dziwnego - w wielu z nich osoby krytykujące zarzucały mężczyźnie bardzo przykre rzeczy.

Przy hodowli drobiu, czy zresztą czegokolwiek, trzeba mieć plan. Nie można brać, czy kupować czegokolwiek jak leci. Kury się potem krzyżują i wychodzi misz masz - zareagowała kolejna internautka. - Dziwi mnie ogłoszenie o chęci brania wszystkiego, co ktoś ma do oddania za free. [pis. oryg.]

Ale ja mam dwa oddzielne kurniki z wybiegami mieszkam na wsi to nie jest tak ze nic nie posiadam i nie mam o tym pojecia . Nikt sie nie dopyta tylko od razu kometuja [pis. oryg.] - pożalił się autor prośby.

Wsparła go inna internautka, puentując sytuację poprzez podzielenie się swoimi przykrymi doświadczeniami w kwestii zasięgania opinii u innych hodowców w internecie:

ja również założyłam kurnik i zadawałam takie pytania na które nie znałam odpowiedzi, ale forma odpowiedź niektórych osób mnie skutecznie zniechęciła, więc teraz tylko czytam i czasami coś dla siebie znajdę. Pozdrawiam [pis. oryg.]

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook

Następny artykuł