Las - mech
K. Sławiński/Nadleśnictwo Skwierzyna
Autor Aneta Wasilewska - 30 Października 2020

W biały dzień pojawili się w lesie i zostali przyłapani przez strażników. Próbowali wynieść 16 worków z mchem

Las w Skwierzynie w województwie lubuskim miał zostać okradziony przez mężczyzn. Starania złodziei zostały jednak udaremnione przez Straż Leśną.

Las jest jednym z ostatnich miejsc, w którym należałoby się spodziewać złodziei. Niestety, jak pokazały ostatnie wydarzenia, wszystko jest możliwe. Ostatnio podczas patrolu Straży Leśnej z Nadleśnictwa Skwierzynie natknęli się na złodziei, którzy postanowili wynieść z lasu mech.

Niepokojące doniesienia ws Jarusia z Niepokojące doniesienia ws Jarusia z "Chłopaków do wzięcia". Jest naprawdę źleCzytaj dalej

Złodzieje chcieli wynieść z lasu 16 worków z mchem

Akcja, która na szczęście została udaremniona przez Straż Leśną z Nadleśnictwa Skwierzyna, była wcześniej zorganizowana. Złodzieje zamierzali sprzedać mech na zagraniczny rynek. Strażnicy leśni podczas patrolu natrafili na mężczyzn, który zdążyli uzbierać aż 16 worków, które po brzegi były wypełnione mchem. Co więcej, mech został zebrany tylko z miejsca, w którym stały worki.

- Szybko udało im się namierzyć dwie osoby. Sprawcy zostali zobligowani do naprawienia szkody oraz ukarani mandatami karnymi - zaznaczono w komunikacie Lasów Państwowych.

Chociaż w lasach pełno jest mchu, nie może on być z niego wynoszony, tym bardziej na tak szeroką skalę, jak zaplanowali to złodzieje.

Złodzieje kradli mech do świątecznych stroików

- W tym przypadku Straż Leśna miała do czynienia ze zorganizowaną grupą, która pozyskiwała mech do świątecznych stroików. Gotowe produkty miały trafić m.in. na zagraniczny rynek - przekazano.

Leśnicy z Nadleśnictwa Skwierzyna zaznaczyli, że mech ma bardzo ważną funkcję w lesie, jest on odpowiedzialny za zabezpieczenie gleby leśnej przed erozją, a także środowiskiem do życia dla wielu organizmów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Chcą zabrać im dziecko, bo nie mają pieniędzy na remont. Ojciec błaga o pomoc

2. Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczym

3.W końcu dobra wiadomość. Zasady zostały zmienione, jeszcze więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzy

Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem "Rolnik szuka żony"?Czytaj dalej

- Takie działanie przynosi dużo szkody dla przyrody i ekosystemu leśnego. Zielone poduszki mchów nie tylko pełnią ważną funkcję w retencjonowaniu wody i zabezpieczaniu gleby leśnej przed erozją, ale są też domem i środowiskiem życia dla wielu organizmów. Warto zaznaczyć, że pozyskiwany w tym przypadku gatunek mchu dodatkowo podlega częściowej ochronie gatunkowej. Pozyskiwanie, wydawałoby się, niepozornego, mchu, jest procederem wymagającym potępienia ze strony leśników. Wiedza społeczeństwa w tym temacie także wymaga poszerzenia - napisano na stronie nadleśnictwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko
  2. Jamnik bardzo długo nie widział swojego pana. Reakcja psa na powrót mężczyzny doprowadza do łez
  3. Magda znowu zmieniła zdanie. Widzowie "Rolnik szuka żony" mają dość
  4. Dziesiątki tysięcy spaliły się w jedną noc. Nikt nie dowierza, wielka tragedia
  5. Mieszkasz w domu? Nowa opłata ma wynieść nawet 1350 złotych, nie będzie dało się jej uniknąć
  6. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  7. Jej pies panicznie bał się fajerwerków. Wymyśliła genialny patent, każdy właściciel powinien skorzystać

Źródło: Polsat News, Nadleśnictwo Skwierzyna

Następny artykuł