lasy państwowe
unsplash.com / fot. Krystian Piątek
Autor Magdalena Więckowska - 2 Grudnia 2020

Lasy Państwowe sprzedały wspaniałe drewno. Wielkie pieniądze za towar

Lasy Państwowe, a dokładniej ich Regionalna Dyrekcja w Radomiu (RDLP) przeprowadziła submisję drewna, czyli jego sprzedaż dla siedmiu polskich producentów produktów powstających z drewna. Zalicza się do tego m. in. okleiny, fornir, meble i gonty. Jak podaje portal farmer.pl Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych sprzedała około 350 metrów sześciennych drewna.

Lasy Państwowe są odpowiedzialne za gospodarkę leśną i zarządzanie zalesionymi obszarami na terenie Polski. W ich działalność włącza się m. in. wycinka drzew i sprzedaż drewna.

Lasy Państwowe i sprzedaż najlepszego drewna

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych z Radomia zorganizowała wydarzenie dla siedmiu polskich producentów wyrobów drewnianych, podczas którego mogli zakupić dla swoich firm drewno najlepszej jakości.

Była to tzw. VI Regionalna Submisji Drewna Szczególnego. W sumie sprzedano około 350 metrów sześciennych drewna, a spośród wszystkich gatunków największą popularność miał dąb.

Nic to dziwnego, ponieważ drewno pozyskiwane z tego gatunku drzew jest niezwykle wytrzymałe i charakteryzuje się nieprzeciętnymi walorami dekoracyjnymi.

Drewno wszystkich gatunków drzew sprzedawane podczas wydarzenia pochodziło z radomskich i świętokrzyskich lasów i było najwyższej jakości.

Surowiec był składowany na ten cel w specjalnie przygotowanym punkcie w Nadleśnictwie Włoszczowa.

Najlepszy gatunek surowca

Różne gatunki drewna cieszą się różną popularnością, ponieważ dobierane są do różnych celów. Nikogo nie zdziwi, że całe oferowane drewno dębowe zostało sprzedane bez najmniejszego problemu.

Było go aż 233 metrów sześciennych, a średnia cena za metr oscylowała wokół 2 291 złotych. Rekordową cenę za metr drewna dębowego zapłacono aż 3430 złotych.

Podobnie rzecz miała się z wytrzymałym drewnem modrzewiowym. Inne gatunki pochodzące z drzew takich jak olcha były sprzedawane po niższej cenie, lecz cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Meble i inne wyroby z drewna potrafią osiągać zawrotne sumy - doskonale wiedzą o tym nie tylko specjaliści z branży meblarskiej, ale wszyscy, którzy kiedykolwiek poszukiwali odpowiednich elementów wyposażenia wnętrz. Drewniane meble są nie tylko piękne, lecz również nie są zagrożeniem dla środowiska w momencie, gdy się zużyją - rozkładają się bowiem bez żadnych problemów.

Następny artykuł