ludzie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Magdalena Więckowska - 12 Listopada 2020

Przekop Mierzei Wiślanej zmienił sytuację całej gminy. Zaskakujący finał

Ludzie, którzy mieszkają w niewielkiej gminie Sztutowo mogą w pozytywny sposób wykorzystać fakt, że część terenu należącego do gminy będzie oddana na potrzeby budowy przekopu. Jest to inwestycja niezwykle kosztowna. Ze względu na swoje rozmiary i pewne trudne do przewidzenia sytuacje, precyzyjny kosztorys jest niezwykle trudny do ustalenia. Z tego względu inwestorzy przygotowani są na ewentualne niespodzianki.

Ludzie mieszkający w Sztutowie mogą powiedzieć, że są szczęściarzami - zgodnie ze specustawą za zabranie części gminnego terenu pod inwestycję należy się im odszkodowanie.

Agata z Agata z "Rolnik szuka żony" pokazała się bez ubrań. Cóż za odwaga, zrobiła piorunujące wrażenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
2. Na kierowców czeka gigantyczna kara na 17 tys. zł. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
3. “Chłopaki, walnijmy, bo słabo ta robota idzie”. Pudzian rozdaje tajemnicze flakony i daje czadu w polu

Ludzie i pieniądze

Nie tylko koszty przekopu Mierzei Wiślanej ulegają pewnym zmianom, ale także zagospodarowanie przestrzeni pod tę wielką inwestycję musi niekiedy być przekształcone.

Z tego względu postanowiono, że należy przejąć pod inwestycję kolejny grunt, który przynależy do gminy Sztutowo.

Gmina ta jest niewielka i na jej terenie mieszka zaledwie 4000 osób.

W tym przypadku jest to kluczowa zaleta, bo z pieniędzy otrzymanych od skarbu państwa w ramach odszkodowania z pewnością skorzystają wszyscy mieszkańcy gminy Sztutowo.

Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Odszkodowanie dla gminy

Gmina Sztutowo za zajęcie części swojego niewielkiego terenu dostała od skarbu państwa 200 tysięcy złotych. W rozmowie z “Dziennikiem Bałtyckim” głos zabrał wójt gminy Robert Zieliński:

- Takie procedury się zdarzają i nie jest to nie jest nic nadzwyczajnego. Jeden z moich poprzedników często dokonywał podobnych rzeczy i gmina ma z tego tytułu pewne zobowiązania. W tym przypadku skarb państwa podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie. W momencie, w którym podjęto decyzję o realizacji inwestycji od samego początku zaczęto też realizować odpowiednie procedury, których wypełnienie trwało ponad rok.

Radni gminy będą z pewnością zadowoleni, bo otrzymanie sporej gotówki będzie oznaczało, że gmina (po raz kolejny) zamknie rok rozliczeniowy z nadpłatą budżetową, którą będzie mogła w twórczy sposób wykorzystać na rzecz mieszkańców w 2021 roku.

Od stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowoleniaOd stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowoleniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najgorsze, kardynalne błędy podczas pieczenia psujące smak ciast. Popełnia je mnóstwo osób, a wypieki się nie udają
  2. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  3. Chociaż jest najmniejszy w całej rodzinie, ma szansę zawojować cały rynek. Ukraińcy zaprezentowali nowy ciągnik
  4. Grażyna poleciła napar z wiejskiego zioła. Niewiarygodne, co dzieje się z twarzą po jego zastosowaniu
  5. Nie będzie dofinansowania do KRUS przez pewien czas dla wielkiej części osób. Powód poraża
  6. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  7. Polscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyć

Następny artykuł