
Przekop Mierzei Wiślanej zmienił sytuację całej gminy. Zaskakujący finał
Ludzie, którzy mieszkają w niewielkiej gminie Sztutowo mogą w pozytywny sposób wykorzystać fakt, że część terenu należącego do gminy będzie oddana na potrzeby budowy przekopu. Jest to inwestycja niezwykle kosztowna. Ze względu na swoje rozmiary i pewne trudne do przewidzenia sytuacje, precyzyjny kosztorys jest niezwykle trudny do ustalenia. Z tego względu inwestorzy przygotowani są na ewentualne niespodzianki.
Ludzie mieszkający w Sztutowie mogą powiedzieć, że są szczęściarzami - zgodnie ze specustawą za zabranie części gminnego terenu pod inwestycję należy się im odszkodowanie.
DZISIAJ GRZEJE:
1. Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
2. Na kierowców czeka gigantyczna kara na 17 tys. zł. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
3. “Chłopaki, walnijmy, bo słabo ta robota idzie”. Pudzian rozdaje tajemnicze flakony i daje czadu w polu
Ludzie i pieniądze
Nie tylko koszty przekopu Mierzei Wiślanej ulegają pewnym zmianom, ale także zagospodarowanie przestrzeni pod tę wielką inwestycję musi niekiedy być przekształcone.
Z tego względu postanowiono, że należy przejąć pod inwestycję kolejny grunt, który przynależy do gminy Sztutowo.
Gmina ta jest niewielka i na jej terenie mieszka zaledwie 4000 osób.
W tym przypadku jest to kluczowa zaleta, bo z pieniędzy otrzymanych od skarbu państwa w ramach odszkodowania z pewnością skorzystają wszyscy mieszkańcy gminy Sztutowo.
Odszkodowanie dla gminy
Gmina Sztutowo za zajęcie części swojego niewielkiego terenu dostała od skarbu państwa 200 tysięcy złotych. W rozmowie z “Dziennikiem Bałtyckim” głos zabrał wójt gminy Robert Zieliński:
- Takie procedury się zdarzają i nie jest to nie jest nic nadzwyczajnego. Jeden z moich poprzedników często dokonywał podobnych rzeczy i gmina ma z tego tytułu pewne zobowiązania. W tym przypadku skarb państwa podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie. W momencie, w którym podjęto decyzję o realizacji inwestycji od samego początku zaczęto też realizować odpowiednie procedury, których wypełnienie trwało ponad rok.
Radni gminy będą z pewnością zadowoleni, bo otrzymanie sporej gotówki będzie oznaczało, że gmina (po raz kolejny) zamknie rok rozliczeniowy z nadpłatą budżetową, którą będzie mogła w twórczy sposób wykorzystać na rzecz mieszkańców w 2021 roku.
ZOBACZ TAKŻE:
- Najgorsze, kardynalne błędy podczas pieczenia psujące smak ciast. Popełnia je mnóstwo osób, a wypieki się nie udają
- Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
- Chociaż jest najmniejszy w całej rodzinie, ma szansę zawojować cały rynek. Ukraińcy zaprezentowali nowy ciągnik
- Grażyna poleciła napar z wiejskiego zioła. Niewiarygodne, co dzieje się z twarzą po jego zastosowaniu
- Nie będzie dofinansowania do KRUS przez pewien czas dla wielkiej części osób. Powód poraża
- Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
- Polscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyć