maszyna
YouTube.com / tractorspotter
Autor Magdalena Więckowska - 11 Grudnia 2020

Najnowsza maszyna do prac polowych. Prawdziwe cacko marki Dewulf

Maszyny rolnicze odgrywają wielką rolę w pracy każdego gospodarza. Pod koniec roku 2020 na rynku pojawił się nowy model kombajnu ziemniaczanego marki Dewulf. Maszyna robi potężne wrażenie nie tylko ze względu na swoje rozmiary, ale także na niezwykle pomysłowe rozwiązania technologiczne.

Maszyna miała swoją premierę w listopadzie, więc jest prawdziwą nowością na rynku maszyn rolniczych.

Maszyna najnowszej generacji

Nie będzie przesadą powiedzieć, że Enduro - nowy model kombajnu ziemniaczanego marki Dewulf - jest prawdziwym diamentem wśród maszyn rolniczych.

Jak już wspomniano, jego przeznaczeniem jest praca na polu z ziemniakami i ich efektywne zbieranie. Brzmi całkiem prosto, ale mechanizm Enduro to prawdziwe dzieło technologicznej wirtuozerii.

Jest to jeszcze trudniejsze do uwierzenia, kiedy ma się świadomość, że opisywany kombajn waży aż 27 ton. Mimo to porusza się po polu jak baletnica. Wszystko dzięki umiejętnemu wykorzystaniu wiedzy fizycznej przez jego konstruktorów.

Szczegóły o Enduro

Model Enduro marki Dewulf jest samobieżnym kombajnem ziemniaczanym. Jest czterorzędowy i posiada specjalne taśmy przesiewające. Pomimo tak wielkiej masy Enduro jest bardzo skrętnym pojazdem i łatwo go obsługiwać.

Maszyna posiada 450-konny silnik marki Scania. Warto dodać, że cały ciężar kombajnu jest umiejętnie rozłożony, co sprawia, że nie uszkadza w żaden sposób ziemniaków i gruntu.

Jak zostało to osiągnięte? Posiada on trzy osie, co sprawia, że ciężar nie jest skoncentrowany w jednym punkcie maszyny. W rezultacie całkowity nacisk maszyny na grunt to zaledwie 1,5 kg/cm2.

Środek ciężkości Enduro jest usytuowany nieco bardziej z tyłu, co sprawia, że podczas pracy nie uszkadza redlin. Takie rozwiązanie z pewnością będzie docenione przez przyszłych użytkowników.

Wiele z takich maszyn można oglądać w internecie oraz na stronie domowej marki Dewulf. YouTube jest kopalnią informacji na temat najnowszych nowinek technicznych ze świata rolnictwa - przykładem może być kanał Tractorspotter.

Enduro jest z pewnością maszyną godną uwagi - nie tylko w oczach samych rolników, ale także entuzjastów najnowszych technologii.

Następny artykuł