maszyny
unsplash.com / fot. Dietmar Reichle
Autor Magdalena Więckowska - 23 Grudnia 2020

Gigantyczna restrukturyzacja w firmie produkującej maszyny rolnicze. Zdecydowany krok ku przyszłości

Maszyny rolnicze to absolutna podstawa funkcjonowania każdego rolnika - czy to na małym, czy dużym gospodarstwie. Nie bez znaczenia jest również to, w jaki sposób firmy produkujące sprzęt rolniczy odpowiadają na zmieniające się realia rolnictwa. Firma John Deere zakończyła właśnie największy proces restrukturyzacji w swojej historii.

Maszyny firmy John Deere są bardzo popularne na wsi, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Producent maszyn rolniczych

Każdy właściciel firmy doskonale zdaje sobie sprawę, że stanie w miejscu oznacza w praktyce ruch do tyłu. Z tego względu tak ważne jest, by obserwować zapotrzebowania klientów, zmieniające się realia życia codziennego oraz nowinki techniczne konkurencji.

Firma John Deere zdecydowała się na poważną, dogłębną restrukturyzację, która ma szansę odmienić jej oblicze i stanąć naprzeciw zapotrzebowaniom rolników. John Deere jest amerykańską marką maszyn rolniczych i leśnych.

Na swojej stronie internetowej reklamuje m. in. silniki i układy przeniesienia napędu, maszyny komunalne, ogrodnicze i rolnicze, a także - co ciekawe - maszyny golfowe.

Rolnik peklował dziką świnię. Czeka go surowa kara, dzika nikt nie zjeRolnik peklował dziką świnię. Czeka go surowa kara, dzika nikt nie zjeCzytaj dalej

Szczegóły zmian w firmie John Deere

Jak zapowiada producent maszyn, firma ma jeszcze szybciej reagować na zmiany technologiczne i rynkowe i lepiej dostosowywać się do przekształcających się warunków.

Jest to niezwykle ważne we współczesnym świecie, w którym tempo życia i rozwoju jest niezwykle szybkie. Ci, którzy nie nadążają, są skazani na odpadnięcie z gry. Jak zapowiada John Deere, przepływ informacji na temat maszyn między przedstawicielami firmy a rolnikami ma być jeszcze bardziej płynny.

Będzie to możliwe poprzez skrócenie tzw. łańcucha decyzyjności poprzez połączenie dwóch stanowisk w jedno: prezesa zarządu oraz dyrektora sprzedaży. Obecnie te połączone stanowiska zajmuje Katarzyna Lewicka, specjalistka z dziedziny maszyn rolniczych, która posiada dwudziestoletnie doświadczenie w branży.

Jest to niezwykle ważne, gdyż John Deere jest jednym z wiodących producentów maszyn rolniczych na rynku i wyznacza obowiązujące trendy zarówno w kwestii rozwiązań technologicznych, jak i polityki i wewnętrznego funkcjonowania firmy.

Portal Tygodnik Rolniczy przekazał słowa Katarzyny Lewickiej:

Rolnictwo 4.0 polegające na zastosowaniu cyfrowych rozwiązań w codziennej praktyce staje się faktem. I właśnie wykorzystując nasze cyfrowe rozwiązania chcemy pomóc rolnikom w systemach produkcyjnych, tak aby z jednej strony mogli produkować taniej, z drugiej byli w stanie osiągać wyższe plony. To jest teraz naszym priorytetem, dlategonasza firma będzie teraz sterowana z Walldorf w Niemczech, gdzie jest szereg specjalistów działających w dwóch obszarach. Jeden obejmuje drobne zboża, kukurydzę i rolnictwo precyzyjne. Drugi jest dedykowany produktom mlecznym i hodowli zwierząt. Ich zadaniem jest rozwijanie technologii i wspieranie naszych klientów na każdym etapie procesu produkcji. Patrzymy więc całościowo na funkcjonowanie gospodarstw, a nie tylko ograniczamy się do sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych.

Restrukturyzacja producenta ma na celu usprawnienie komunikacji, a poprzez to - nowe, lepsze rozwiązania dla rolników, którzy z pewnością niecierpliwie czekają na kolejne nowości od firmy John Deere.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł