maszyny rolnicze
siepomaga.pl
Autor Magdalena Więckowska - 5 Lutego 2021

17-letni pasjonat maszyn rolniczych stracił rękę. Potrzebna pilna pomoc w kupnie protezy

17-letni Grzesiek od zawsze był pasjonatem maszyn rolniczych. To właśnie z nimi wiąże swoją zawodową przyszłość, nawet pomimo straszliwego wypadku z rębakiem, do którego doszło pod koniec października 2020 roku.

By dalej rozwijać swój talent w kierunku techniki maszyn rolniczych, Grześkowi potrzebna jest proteza ręki. Niestety, jej koszt jest ogromny i powodzenie zbiórki pieniędzy w wielkiej mierze zależy od szczodrości innych ludzi.

Dramat przy maszynie rolniczej

Cała sytuacja została opisana na portalu siepomaga.pl, gdzie rodzina Grześka zbiera fundusze na zakup protezy ręki, która umożliwi 17-latkowi choć częściowy powrót do samodzielności. Wydatek, z którym się mierzą, wynosi prawie 110 tysięcy złotych.

Choć w chwili pisania niniejszego artykułu zdołano uzbierać już 76% niezbędnej kwoty, to plan kupna protezy nie powiedzie się bez kolejnych 25,5 tysięcy złotych. W opisie zbiórki możemy przeczytać:

Grześ to 17-letni mieszkaniec Moszczanki w gminie Raszków w województwie wielkopolskim. Jest uczniem drugiej klasy technikum na profilu technika maszyn rolniczych i agrotroniki. (...) Ogromną przyjemność sprawiała mu zwłaszcza praca przy maszynach rolniczych – koparce i ciągniku. Już od dziecka miał talent w tym kierunku (...).

Rolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyRolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyCzytaj dalej

Bieg życia 17-latka zmienił wypadek, który miał miejsce 28 października 2020 roku, kiedy to podczas pracy z rębakiem do drewna, maszyna odcięła mu rękę na wysokości ramienia. Pomimo walki lekarzy, kończyny nie udało się uratować.

Nigdy się nie poddaje

Trzeba jednak przyznać, że na zdjęciach, które są zamieszczone w opisie zbiórki próżno szukać młodego chłopaka, który byłby pogrążony w rozpaczy - 17-letni Grzesiek nie poddaje się i pomimo przeciwności losu nadal chce realizować swoje marzenia związane z maszynami rolniczymi.

Rodzina chłopaka ma w planach zakup specjalistycznej protezy ręki, o czym napisano w opisie zbiórki:

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym Grześ będzie mógł nią chwytać, trzymać przedmioty, wróci do pracy! Znów stanie się samodzielnym człowiekiem.

Zbiórka Grzegorza odbiła się szerokim echem w sieci - dowodem na to jest ponad 6 tysięcy udostępnień zbiórki. Link do niej można znaleźć >tutaj<. Młodemu człowiekowi brakuje naprawdę niewiele, by móc wrócić do większej sprawności. Rodzina chłopaka napisała:

Pomóż temu młodemu, ambitnemu i bardzo pracowitemu chłopcu, a gwarantujemy Ci, że nie zmarnuje tej szansy.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: siepomaga.pl

Następny artykuł