Maszyny rolnicze - policja
needpix
Autor Aneta Wasilewska - 16 Listopada 2020

Chciał kupić maszynę, nagle został bez grosza. Teraz funkcjonariusze ostrzegają wszystkich przed niebezpieczeństwem

Niestety, pojawiła się kolejna wiadomość o oszustwie, do którego doszło za pośrednictwem w sieci. Mężczyzna chciał zakupić maszynę, a został z niczym. Sytuacja sprawiła, że funkcjonariusze policji raz jeszcze zwrócili się z ważnym apelem do wszystkich. Dziś o oszustwo bardzo łatwo.

Maszyny rolnicze i budowlane w niższych cenach można dostać za pośrednictwem sieci bez żadnego problemu. W internecie pełno jest ogłoszeń rolników, którzy chcą sprzedać swoje używane maszyny rolnicze i budowlane. Na jedno z takich ogłoszeń trafił mieszkaniec powiatu ryckiego. Mężczyzna znalazł interesujące go ogłoszenie i szybko stracił wszystkie pieniądze. Niestety, 44-latek padł ofiarą oszustów.

Maszyny rolnicze i budowlane w sieci. 41-latek padł ofiarą oszustów

Jak przekazali funkcjonariusze z lubelskiej policji, w sobotę na komendzie pojawił się 44-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który najprawdopodobniej padł ofiarą oszustów. Mężczyzna zeznał, że w połowie października chciał zakupić na jednym z portali ogłoszeniowych koparko-ładowarkę w atrakcyjnej cenie.

Mężczyzna zainteresowany konkurencyjną ceną, zdecydował się na zakup. Skontaktował się z właścicielem maszyny, by dokonać zakupu. Sprzedawca zaznaczył, że zakup jest możliwy tylko po wniesieniu opłaty.

Józef z Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieciCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewał
2. Nowe wsparcie dla dotkniętych pandemią. Po 2 tys. zł do ręki, potwierdził sam wicepremier
3. Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceni

44-latek nie przeczuwał, że sprzedawca jest nieuczciwy, więc przelał na jego konto bankowe 50 tysięcy złotych. Niestety, to był ostatni moment, kiedy miał kontakt ze sprzedający. Właściciel ładowarko-koparki nagle rozpłynął się w powietrzu, nie można się było z nim w żaden sposób skontaktować, a 44-latek wielokrotnie próbował dodzwonić się do sprzedawcy.

- Mieszkaniec powiatu ryckiego wypatrzył na portalu ogłoszeniowym koparko-ładowarkę. Chcąc ją zakupić, przelał ponad 50 tysięcy złotych konto sprzedawcy. Jak się okazało, ten nie wywiązał się z umowy i towar nie dotarł do klienta. Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci - przekazano na stronie lubelskiej policji.

Policjanci przypominają o zachowywaniu ostrożności w sieci

- Policjanci apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów - napisano na stronie lubelskiej policji.

Obecnie sprawa maszyny, która nigdy nie trafiła do nabywcy, prowadzona jest przez ryckich policjantów. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o tym, by zachować rozsądek i ostrożność podczas robienia zakupów w sieci.

- Teraz sprawę wyjaśniają ryccy policjanci i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu - przekazano.

Dziś kiedy zakupy wykonywane za pośrednictwem sieci, cieszą się jeszcze większą popularnością, warto mieć na uwadze, że nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi. W przypadku internetowych aukcji warto się dwa razy zastanowić, nim zrealizujemy płatność. Tym bardziej w przypadku, gdy nawet nie widzieliśmy pożądanego towaru na własne oczy.

Niestety, obecnie pandemia i rozwój technologiczny doprowadził do tego, że bardzo łatwo jest paść ofiarą oszustwa w sieci.

Nadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstwNadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstwCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Banalnie proste i pyszne rogaliki z ciasta francuskiego, wystarczą zaledwie 4 składniki. Idealne na podwieczorek i do popołudniowej kawy
  2. Najmłodsza bohaterka programu "Kobieta na krańcu świata". Martyna Wojciechowska zdradza historię niezwykłej dziewczynki
  3. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
  4. Problem dotyczy dużej grupy Polaków. Tylko do 5 grudnia można ubiegać się o odszkodowania
  5. Robicie jesienią szarlotkę? Z własnych jabłek jest najlepsza
  6. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  7. Kamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Zawdzięcza mu jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, "jest aniołem stróżem"

Źródło: AgroNews, Policja Lubelska

Następny artykuł