michal kolodziejczak
Onet.pl / screenshot
Autor Magdalena Więckowska - 1 Stycznia 2021

Lider Agrounii bez maseczki na urlopie w Zakopanem. "Można zobaczyć jak umiera Polska"

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, zyskał w minionym roku 2020 dużą popularność dzięki organizowaniu wielu strajków rolniczych w kraju. Lidera ruchu spotkali na urlopie w Zakopanem dziennikarze portalu Onet.pl, którzy zapytali go o jego refleksję na temat opustoszałej zimowej stolicy Polski.

Michał Kołodziejczak nie owijał w bawełnę i od razu stwierdził, iż w Zakopanem można zobaczyć jak umiera Polska.

Michał Kołodziejczak w Zakopanem

Dziennikarze Onetu pojawili się w sylwestrowy wieczór w centrum Zakopanego i - jak się okazało - zupełnie przypadkowo spotkali tam na spacerze lidera coraz popularniejszej Agrounii - Michała Kołodziejczaka.

Działacz był w towarzystwie swojej żony i dziecka, lecz - co ciekawe - podczas udzielania wywiadu nie miał ubranej maseczki, ani innej odzieży zasłaniającej usta i nos.

Na stwierdzenie dziennikarza dotyczące urlopu w Zakopanem Michał Kołodziejczak nie zaprzeczył. Przy okazji wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w Polsce:

Emilka z Emilka z "Rolnicy. Podlasie" przygotowała niespodziankę na Nowy Rok. Fani zachwyceniCzytaj dalej

- Można przyjechać do przyjaciół, zobaczyć jak umiera Polska. Jak najbardziej można to zobaczyć; patrzymy, obserwujemy, jak wygląda umarłe miasto, które jest tak naprawdę stolicą Polski - tą na południu, turystyczną stolicą Polski.

Gorzkie słowa o aktualnej sytuacji

- Widzimy Polskę, która tak naprawdę umarła. Ludzie w bardzo małej ilości, można spotkać grupki, tak naprawdę z każdą minutą tych ludzi coraz mniej.

Michał Kołodziejczak ironicznie nawiązał do organizowanego przez TVP "Sylwestra Marzeń" w Ostródzie:

- A pewnie tutaj mniej zagrożeń niż dzisiaj w Ostródzie, gdzie politycy się bawią na całego pozamykani w trzech hotelach.

Lider Agrounii na pytanie dziennikarza Onetu co do swoich sylwestrowych planów odparł, iż nie zamierza prowokować policji i planuje oczekiwać na 2021 rok w domowym zaciszu. Przypomnijmy: na sylwestrowy wieczór rząd apelował o pozostanie w domach, zakazano również tłumnego świętowania nadejścia Nowego Roku.

Działacz Agrounii skrytykował zastój gospodarczy i złą sytuację ekonomiczną kraju. Michał Kołodziejczak wyraził nadzieję, że nadchodzący rok będzie lepszy od poprzedniego dla wszystkich - w tym również dla rolników.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł