Mięso - pieniądze
pompi/ Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 30 Października 2020

Cała branża drży o przyszłość. Niestety, sytuacja szybko się nie zmieni. Już dziś ceny spadają w zastraszającym tempie

Niestety, z prognoz, jakie pojawiają się, nie widać szans na poprawę sytuacji. Cała branża musi mierzyć się, z tym że ceny lecą na łeb na szyję. Mięso dawno nie było tak tanie, jak dzisiaj.

Mięso wieprzowe od dawna nie było tak tanie, jak dzisiaj. Niestety, prognozy na najbliższy czas, nie napawają optymizmem. Sytuacja może się pogarszać z dnia na dzień.

Popularne mięso skażone. GIS ostrzega: pod żadnym pozorem nie należy go spożywaćPopularne mięso skażone. GIS ostrzega: pod żadnym pozorem nie należy go spożywaćCzytaj dalej

Co wpływa na niską cenę mięsa?

Zgodnie z prognozami ekspertów, spożycie mięsa wieprzowego spadnie, co znowu odbije się na cenie. Jednym z głównych czynników, który teraz wpływa na ceny, jest reżim sanitarny. Nie trzeba przypominać, że dziś w zakładach mięsnych pracownicy muszą utrzymywać dystans na liniach przetwórczych, co z kolei spowalnia prędkość linii, a ostatecznie prowadzi do zmniejszenia całej produkcji.

Co więcej, wpływ ma także obowiązkowa kwarantanna, nakładana na pracowników. Mniejsze zespoły nie będą w stanie przerobić tyle, co pełen zespół. Dodatkowo problemy pojawiają się także jeżeli chodzi o eksport mięsa. Niestety, dziś eksport do największych importerów został wstrzymany. Mowa przede wszystkim o Chinach, gdzie władze utrzymują, że zakup z zakładów, gdzie pojawił się koronawirus, może nieść za sobą ryzyko transmisji wirusa do Chin.

Październik ze spadkiem cen wołowiny

W Polsce już w połowie października odnotowany kolejny spadek cen mięsa wołowego. Zgodnie z informacjami MRiRW, żywiec wieprzowy kosztował przeciętnie po 4,42 zł/kg. Jest to o 4 gr mniej niż w zeszłym tygodniu. Niestety, nie ma prognoz na to, by ceny, chociaż minimalnie wzrosły.

Z drugiej strony na terenie Unii Europejskiej od 05–11.10.2020 r. średnio można było uzyskać 140,41 EUR/100 kg za świnie rzeźne klasy E. Jest to 1,5% mniej niż miesiąc temu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Chcą zabrać im dziecko, bo nie mają pieniędzy na remont. Ojciec błaga o pomoc

2. Godziny dla seniorów kuriozalną sytuacją i solą w oku. Sklepy żądają zmian

3.W końcu dobra wiadomość. Zasady zostały zmienione, jeszcze więcej osób skorzysta z dodatkowych pieniędzy

Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem "Rolnik szuka żony"?Czytaj dalej

Kryzys w całej Europie

W ostatnim tygodniu odnotowano największy spadek cen na Cyprze, mowa tu o spadku cen o 6,6%. Na sytuację za granicą na rynku wieprzowiny mają wpływ takie same czynniki, jak w Polsce. Tu także nie ma prognoz na poprawę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowita kawa po turecku jak żadna inna pobudza, rozgrzewa i wzmacnia odpornośc. Swój cudowny smak zawdzięcza aromatycznej przyprawie
  2. Jak kot zareaguje na Twoją śmierć? Właścicielka mruczka postanowiła sprawdzić, reakcja pupila zwala z nóg
  3. Magda znowu zmieniła zdanie. Widzowie "Rolnik szuka żony" mają dość
  4. Dziesiątki tysięcy spaliły się w jedną noc. Nikt nie dowierza, wielka tragedia
  5. Mieszkasz w domu? Nowa opłata ma wynieść nawet 1350 złotych, nie będzie dało się jej uniknąć
  6. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  7. Zapadła ostateczna decyzja. Ministerstwo Turystyki ugięło się pod naciskiem aktywistów, nadchodzi wielka zmiana

Źródło: Agroprofil, Agropolska

Następny artykuł