mieszkańcy wsi
libreshot.com
Autor Magdalena Więckowska - 2 Października 2020

Mieszkańcy jednej z polskich wsi są staromodni? Nie chcą sieci 5G i wifi, węszą spisek

Mieszkańcy polskich wsi i małych miast wysoko cenią sobie spokój. Niestety, w ostatnim czasie na medialną ciszę nie mogli narzekać mieszkańcy Kraśnika. Powodem były kontrowersje dotyczące najnowszych technologii. Czy sieć 5G i wifi mogą być szkodliwe dla zdrowia? Oznaczałoby to, że chyba każdy z nas ma w domu urządzenie, które ustawicznie działa na niekorzyść naszego organizmu. Kraśniccy aktywiści niezłomnie walczyli o ochronę swoich rodzin. Co więcej, podejrzewają technologiczny spisek przeciwko ludzkości.

Mieszkańcy wsi i małych miast od dawna korzystają z tzw. inteligentnych rozwiązań, zarówno w swoich domach, jak i podczas prac w gospodarstwie. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że sieć 5G powinna być również dostępna na terenach wiejskich. Okazuje się, że kwestia nie jest oczywista, głównie przez stanowisko samych mieszkańców.

Mieszkańcy dają jednoznaczny sygnał

W Kraśniku ostatnie dni były niezwykle intensywne. Debaty dotyczące najnowszych technologii były bardzo burzliwe. Co stało się kością niezgody między mieszkańcami a radnymi? Padło stwierdzenie, że sieć 5G jest szkodliwa dla zdrowia. Przedstawicielka Ministerstwa Cyfryzacji została zaproszona na wspólne spotkanie, by przekonać, że wspomniana sieć nie ma wpływu na ludzkie zdrowie. Powołała się m. in. na przykład Korei Południowej, gdzie ludzie nie cierpią z powodu negatywnych skutków współczesnej technologii. Przeciwnicy 5G pozostawali głusi na jej argumenty i systematycznie zaburzali przebieg obrad swoim zachowaniem.

Burzliwe spotkanie

Przeciwnicy najnowszych technologii stwierdzili, że Kraśnik stał się “teatrem wojennym”, gdzie “firmy stworzyły sobie (...) poligon doświadczalny”. W niedawnej przeszłości kraśniccy aktywiści utworzyli petycję zakazującą stosowania sieci 5G na obszarze ich miejscowości, co spotkało się z wielką falą krytyki z całej Polski. Czy można powiedzieć, że mieszkańcy małych miejscowości i wsi są staromodni, bo nie chcą wifi i sieci 5G? Sceptycy technologii argumentowali, że pola elektromagnetyczne mają katastrofalne skutki dla zdrowia, powołując się na badania naukowe. Oskarżyli władze, że dowody na szkodliwość 5G i wifi jest ukrywana przed społeczeństwem. Czy mieszkańcy Kraśnika próbują dowieść, że na świecie panuje wielki spisek przeciwko ludzkości? Cała dyskusja podczas sesji rady miasta zakończyła się głosowaniem w sprawie petycji o zakazie wprowadzenia 5G do Kraśnika. Propozycja sceptyków technologii została oddalona. Czy to jednak oznacza, że aktywiści zamierzają zamilknąć w tej sprawie? Najprawdopodobniej okaże się to w najbliższych tygodniach.

Następny artykuł