milenka
unsplash.com / kyle
Autor Magdalena Więckowska - 4 Grudnia 2020

13-letnia Milenka odebrała sobie życie. Cała wieś pogrążona w rozpaczy

Milenka miała 13 lat i mieszkała we wsi Bykowce. 3 grudnia jej najbliższa rodzina oraz pogrążona w żałobie wieś pożegnały dziecko, które targnęło się na swoje życie. Policja ze względu na dobro śledztwa nie ujawnia żadnych dodatkowych informacji na temat ewentualnych przyczyn tragedii.

Milenka miała przed sobą całe życie. Jeszcze trzy miesiące przed tragicznym odejściem prezentowała wesołe zdjęcia w mediach społecznościowych i nic nie zwiastowało nadchodzącego dramatu.

Pogrzeb Milenki

Tragedia miała miejsce 26 listopada 2020 roku po południu. Najbliższa rodzina dziewczynki znalazła ją około godziny 15:00.

Do publicznej wiadomości podano, że przyczyną śmierci dziecka było powieszenie. Milenka mieszkała w domu w Bykowcach razem z mamą, ojczymem i dwójką rodzeństwa.

Po tym, kiedy rodzina odkryła ją w tak dramatycznym stanie, na miejsce przyjechały wszelkie możliwe służby ratunkowe, a nawet Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Niestety, wysiłki medyków zdały się na nic - Milenka odeszła z tego świata chwilę przed swoimi 14 urodzinami. Zamiast świeczek na torcie świecą teraz znicze na jej grobie.

Wieś w żałobie

Wieść o tragedii, która rozegrała się w sąsiedztwie, pogrążyła w smutku mieszkańców Bykowic. Jak to możliwe, żeby dziecko odebrało sobie życie? W kwestii tego dramatu więcej jest jednak pytań niż odpowiedzi. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Beata Piotrowicz poinformowała:

- Na tym etapie nie będziemy udzielać żadnych informacji. Trwa śledztwo i badane są wszystkie wątki, oraz analizowane szczegóły. Ze względu na dobro samej pokrzywdzonej oraz jej najbliższych nie będziemy podawać szczegółowych danych.

Wiadomo, że policjanci zabezpieczyli wszystkie sprzęty (takie jak komórka czy laptop), które mogą doprowadzić do odpowiedzi, dlaczego dziecko targnęło się na swoje życie.

Dziewczynka miała świętować swoje 14 urodziny w sobotę 5 grudnia. Pogrążona w rozpaczy szkoła, do której chodziła Milenka wystosowała specjalne pożegnanie na swojej stronie internetowej:

- Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich myśląc i kochając. Milenko żegnaj!

Następny artykuł