Minister rolnictwa
for. Andrzej Iwańczuk / East News
Autor Magdalena Więckowska - 8 Października 2020

Nieprawdopodobne słowa nowego ministra rolnictwa. Stwierdził jedną kluczową rzecz

Minister rolnictwa - Grzegorz Puda - jest coraz bardziej aktywny w mediach. Pytany jest przez dziennikarzy o rozmaite szczegóły dotyczące ostatnich decyzji Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi rzecz jasna o nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która została zatwierdzona nocnym głosowaniem w Sejmie. 13 października 2020 r. przepisy będą procedowane przez Senat. Pomysł polityków rządzących spotkał się z ostrą reakcją rolników, którzy zorganizowali serię strajków na terenie całego kraju.

Minister rolnictwa nie zmienia swojego zdania w kwestii hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego. Otwarcie twierdzi, że jego stanowisko stoi w kontrze wobec zdania odwołanego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Zaufał najbliższym, został z niczym. Rolnik stoczył niewyobrażalną batalię, by odzyskać dorobek życiaZaufał najbliższym, został z niczym. Rolnik stoczył niewyobrażalną batalię, by odzyskać dorobek życiaCzytaj dalej

Minister rolnictwa odpowiada na pytania

Minister rozmawiał z dziennikarzem Programu 1 Polskiego Radia. Tematem była - rzecz jasna - aktualna sytuacja rolników w Polsce. Minister stwierdził jedną kluczową rzecz:
- Rolnictwo nie składa się tylko z hodowców zwierząt futerkowych.
Dodał, że “temat rolnictwa i leśnictwa w Polsce jest tak szeroki, że akurat ta mała grupa nie może zdominować działań całego Ministerstwa Rolnictwa, czy całego rządu”. Czy rolnicy zgadzają się ze stwierdzeniami Grzegorza Pudy? Ostatnie doniesienia ze strajków i blokad dróg w całej Polsce pokazują, że najprawdopodobniej zdania przedsiębiorców i polityków znacznie się od siebie różnią.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ich plany kompletnie legły w gruzach. Para z Podlasia padła ofiarą oszustów, dziś ostrzegają wszystkich

2. Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osób

3. Przykry atak wobec rolników: "Chce szacunku, nie szanując żadnej grupy zawodowej". Oburzające słowa

div>

Zaskakujące słowa?

Co istotne, minister rolnictwa Grzegorz Puda dodał w wywiadzie:
- Wielu rolników nie pochwala branży, w której traktuje się zwierzęta bardzo nieetycznie. Więc to nie jest tak, że całe środowisko rolnicze jest niezadowolone - stwierdził w rozmowie na antenie radia. Na temat stanowiska poprzedniego ministra i swojego w sprawie tzw. piątki dla zwierząt, Grzegorz Puda dodał:
- Bardzo szanuję jego dotychczasowe dokonania, bardzo szanuję jego wiele pomysłów, i te dobre pomysły będą kontynuowane. Natomiast tutaj w tej kwestii mamy trochę rozbieżne zdanie.

Gienek i Andrzej z telewizji oraz zaskakująca propozycja. Można pojechać i przekonać się samemuGienek i Andrzej z telewizji oraz zaskakująca propozycja. Można pojechać i przekonać się samemuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierogi po ukraińsku są wyrazistsze, delikatniejsze i nigdy się nie rozpadają. Farsz wzbogacony jest kultowymi dodatkami
  2. Kundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego los
  3. Padły wiążące obietnice: poprawka w "piątce dla zwierząt" i odszkodowania dla rolników. Rząd przedstawił swój nowy plan
  4. Uprawy dla małych i dużych gospodarstw. Na nim cała gmina zbija kokosy, zagłębie czosnkowe to chluba okolicy
  5. Już wiadomo: komitet rolników przedstawia twarde żądania. Chcą potężnych zmian
  6. Ważne: Masz konto w banku? Uważaj, musimy przygotować się na najgorsze, Polacy będą zdruzgotani

Następny artykuł