zenek martyniuk z synem
instagram
Autor Magdalena Więckowska - 27 Września 2020

Minister rolnictwa przyznał nagrodę teściom Martyniuka. Okazało się, że korzystają z cudzej ziemi

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pośród swoich obowiązków ma również możliwość wyróżniania rolników, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju rolnictwa w Polsce i mogą stanowić przykład dla innych. Rolnicy, na wniosek lokalnych władz, mogą otrzymać odznakę honorową “Zasłużeni dla rolnictwa”. Wyróżnienie to w ostatnim czasie trafiło do Bogumiły i Arkadiusza Golczyńskich, przedsiębiorców rolnych z Russocic w powiecie tureckim.

Minister Rolnictwa odznaczył małżeństwo specjalnym wyróżnieniem, ale nie jest to jedyna cecha, która sprawia, że państwo Golczyńscy różnią się od rolników z okolicy. Są oni bowiem teściami Daniela Martyniuka, syna piosenkarza gatunku disco polo - Zenka Martyniuka.

Minister Rolnictwa i odznaka honorowa

Bogumiła i Arkadiusz Golczyńscy specjalizują się w hodowli gęsi i indyków. Warto dodać, że nie mieli łatwego startu - gospodarstwo nie było odziedziczone i wszystko zaczynali od samego początku. Było to dwadzieścia jeden lat temu, więc ten czas pozwolił na naukę i doskonalenie biznesu. Być może właśnie ten fakt sprawił, że tak dogłębnie poznali tajniki produkcji drobiu i osiągnęli tak wielki sukces na tym polu. Ponadto teściowie Daniela Martyniuka uprawiają aż 390 hektarów ziemi - z czego ich własność to 30 hektarów, a reszta pochodzi z dzierżawy. Nie zmienia to jednak faktu, iż państwo Golczyńscy potrafią gospodarować w sposób, który może stanowić przykład dla innych rolników z okolic i całej Polski.

Radość w powiecie tureckim

Kolejną sesję rady powiatu tureckiego rozpoczęto od gratulacji na ręce wyróżnionych rolników. Bogumiła i Arkadiusz Golczyńscy odebrali wyróżnienie nie w Warszawie (jak to zazwyczaj ma miejsce), lecz podczas wielkopolskich dożynek w Pólku (k. Bralina), na których był obecny premier Mateusz Morawiecki oraz minister resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Cała uroczystość miała więc typowo rolniczy i podniosły charakter, co sprawi, że państwo Golczyńscy będą radowali się otrzymanym wyróżnieniem przez wiele lat. Warto dodać, że odznaka “Zasłużony dla rolnictwa” przyznawana jest jednokrotnie w przypadku, gdy dany przedsiębiorca w znaczący sposób wyróżnił się osiągnięciami w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych. Państwu Golczyńskim życzymy kolejnych sukcesów w branży rolniczej, a wszystkim rolnikom - spektakularnych efektów pracy w ich gospodarstwach.

Następny artykuł