Ministerstwo rolnictwa - konferencja
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 31 Października 2020

Pilna konferencja Ministerstwa Rolnictwa: wiadomo, ile wyniesie pomoc dla sprzedawców kwiatów

Ministerstwo rolnictwa przekazało, jak będzie wyglądała pomoc dla przedsiębiorców, którzy ponieśli starty w związku z zamknięciem cmentarzy.

Ministerstwo rolnictwa około godziny 15:30 rozpoczęło konferencję prasową w sprawie decyzji, o której poinformował Mateusz Morawiecki już wczoraj, jaka dotyczyła zamknięcia cmentarzy na okres świąteczny.

Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem "Rolnik szuka żony"?Czytaj dalej

- Terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję - przekazał w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

- W związku z decyzją dot. zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu - zaznaczył premier w mediach społecznościowych.

Teraz podczas konferencji prasowej przekazano, jak dokładnie miałaby wyglądać pomoc dla przedsiębiorców i udział ARiMR oraz KOWR.

Ministerstwo rolnictwa ws pomocy dla przedsiębiorców

W dzisiejszym spotkaniu wzięły udział Anna Gembicka i podsekretarz stanu w MRPT Olga Ewa Semeniuk. Podczas spotkania przekazano, kogo obejmie pomoc i jaki fundusz został przeznaczony na pomoc osobom, których dotknie decyzja o zamknięciu cmentarzy.

- Wszyscy przedsiębiorcy nie zostaną sami (...), każdy, kto odczuje straty, może liczyć na pomoc państwa - przekazano podczas konferencji prasowej ministerstwa rolnictwa.

Pomoc finansowa dla wszystkich przedsiębiorców ma wynieść 180 milionów złotych. Rekompensaty obejmą wszystkich, którzy już dziś ponieśli straty w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy na okres nadchodzących świąt.

- Szanowni państwo, decyzja o zamknięciu cmentarzy, była trudna, jednak była podyktowana troską o zdrowie i życie seniorów i innych osób, które są szczególnie narażone na koronawirusa. My, jako rząd chcemy przyjść z pomocą tym przedsiębiorcom, dla których okresem szczególnej aktywności jest 1 i 2 listopada. Zgodnie z zapowiedzią pana premiera Morawieckiego, która padła już wczoraj, przygotowujemy system pomocy dla tych przedsiębiorców, którzy w związku z zamknięciem cmentarzy, będą mieli mniejsze dochody, mniejsze obroty- przekazała Anna Gembicka.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niepokojące doniesienia ws Jarusia z "Chłopaków do wzięcia". Jest naprawdę źle

2. Porażające słowa ministra. Rząd ma już praktycznie związane ręce, pandemii nie zatrzyma

3. Józef z “Rolnik szuka żony” wyznał sekret, który może przekreślić przyszły związek. Jego dramat podzielają miliony mężczyzn

W biały dzień pojawili się w lesie i zostali przyłapani przez strażników. Próbowali wynieść 16 worków z mchemW biały dzień pojawili się w lesie i zostali przyłapani przez strażników. Próbowali wynieść 16 worków z mchemCzytaj dalej

Podczas konferencji padło zapewnienie, że wszyscy przedsiębiorcy otrzymają pomoc. System pomocy jest już opracowywany, a wszelkie informacje na temat tego, jak dokładnie będzie wyglądała pomoc, mają być przekazane już w poniedziałek. Terenowe odziały ARiMR oraz KOWR będą przyjmowały informacje od wszystkich przedsiębiorców, by później odpowiednio przygotować pomoc. Możliwe, że będzie się to odbywało na wniosek poszkodowanych, jednak szczegółowe informacje zostaną podane już w najbliższym czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wygląda zjawiskowo, smakuje obłędnie, a robi się je w 15 minut. Każdy kto spróbuje, będzie błagać o przepis
  2. Wielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Jej córka nie mogła dłużej milczeć, wkrótce ich rodzina się powiększy
  3. Wściekły Pudzian w niecenzuralnych słowach o całej sytuacji. Nie do wiary, że stał się ofiarą
  4. Tylko dla osób o mocnych nerwach: skandaliczne sekrety pracy przy zbiorze truskawek w Niemczech
  5. Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z "Chłopaków do wzięcia" był zdruzgotany
  6. Carrefour wychodzi naprzeciw zaskoczonym Polakom. Możesz liczyć na specjalne ulgi do 9 listopada
  7. Agnieszka Woźniak-Starak pogrążona w żałobie. Właśnie pożegnała bliskiego przyjaciela

Źródło: konferencja prasowa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi 31.10.2020

Następny artykuł