mrirw
Facebook / Konfederacja
Autor Magdalena Więckowska - 23 Lutego 2021

Mocne słowa przeciwników "piątki dla zwierząt" na konferencji pod MRiRW: "Obsesja antyrolnicza"

Pod gmachem MRiRW we wtorek 23 lutego odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez posłów Konfederacji. Zaproszeni na nią zostali również przedstawiciele branży futrzarskiej - Prezes Związku Polski Przemysł Futrzarski Szczepan Wójcik oraz jego dyrektor generalny - Marek Miśko.

Pod siedzibą MRiRW padły mocne słowa, a zebrani nie kryli braku zaufania do obecnego szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy. Pomimo zapewnień ministra o odłożeniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt do sejmowej zamrażarki, przeciwnicy piątki dla zwierząt twierdzą, że zostanie ona wprowadzona tylnymi drzwiami.

Konferencja pod MRiRW

Przed południem 23 lutego 2021 roku przed budynkiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi została zorganizowana konferencja prasowa przez dwóch polityków Konfederacji - Roberta Winnickiego i Michała Urbaniaka. Spotkanie było transmitowane m.in. na facebookowym profilu Konfederacji.

Powodem spotkania polityków prawicowej partii i przedstawicieli branży futrzarskiej była kwestia dotycząca hodowli norek. Twierdzą oni, iż mimo tego, że tzw. piątka dla zwierząt nie została przyjęta przez Senat, to i tak będzie wprowadzona bez informowania o tym hodowców zwierząt.

Jeszcze dzień wcześniej szef resortu rolnictwa wypowiedział się na temat piątki dla zwierząt w Polskim Radiu 24, mówiąc:

Emilka z Emilka z "Rolnicy. Podlasie" podzieliła się radosną nowiną. Rolniczka spodziewa się dzieckaCzytaj dalej

- W przypadku "piątki dla zwierząt" sytuacja bardzo się zmieniła. Jeżeli chodzi o fermy zwierząt futerkowych, teraz mamy do czynienia z zagrożeniem zdrowia. Nie ma więc już mowy o dobrostanie czy ekonomii, bo przecież chodzi o życie ludzi.

Mocne słowa

Robert Winnicki wyraził się podczas konferencji:

- Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od jesieni zajmuje się procederem niszczenia polskiego rolnictwa. Mimo że tzw. "piątka dla zwierząt" została dzięki protestom rolniczym zatrzymana, to niestety działania wrogie wobec polskiego rolnictwa są przez Grzegorza Pudę kontynuowane. Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jarosław Kaczyński, jest manifestowana dzisiaj w działaniach Grzegorza Pudy.

Sam minister rolnictwa odniósł się do piątki dla zwierząt następująco:

- Wielu polityków próbuje na niej zbijać kapitał polityczny - tak samo jest z Konfederacją. Straszy rolników nieprawdziwymi informacjami.

Pomimo tego, iż środowisko futrzarskie za wszelką cenę chcę utrzymania hodowli w Polsce, to dane statystyczne są w tym względzie nieubłagane. Jak podaje sondaż IBRIS, Polacy w zdecydowanej większości opowiedzieli się za zmianą prawa dotyczącą hodowli zwierząt na futra. Zgodnie z wynikami aż 68,3 proc. badanych popiera wprowadzenie zakazu, wśród nich znalazło się 77 proc. kobiet oraz 58 proc. mężczyzn.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: agropolska.pl, cenyrolnicze.pl

Następny artykuł