nie żyje
unsplash.com / fot. David Tomaseti
Autor Magdalena Więckowska - 6 Stycznia 2021

Nie żyje polityk związany z wsią na Dolnym Śląsku. Pokonał go koronawirus

Nie żyje prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz prezes rolniczej spółdzielni Agro Farm w Pisarzowicach Leszek Grala. Jego rodzina oraz środowisko związane z jego osobą jest pogrążone w głębokiej żałobie.

Nie żyje człowiek pracujący na rzecz rolnictwa i oddany lokalnej społeczności. Leszek Grala przegrał długotrwałą i wycieńczającą walkę z koronawirusem.

Nie żyje Leszek Grala

Leszek Grala był znaną i szanowaną postacią w swoim regionie. Działacz społeczny i polityk był przewodniczącym Wojewódzkiej Organizacji Związku Młodzieży Wiejskiej w Jeleniej Górze w latach 90.

Znany był także jako burmistrz Lubomierza w latach 1991-1995, a także współinicjator idei Festiwalu Filmów Komediowych Sami swoi. W dalszej kolejności stał się prezesem Dolnośląskiej IzbyRolniczej, a także prezesem rolniczej spółdzielni Agro Farm w Pisarzowicach obok Lubania.

Wieś stanowiła centrum życia zawodowego Leszka Grali. Jego działalność polityczna jako szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego na Dolnym Śląsku była zorientowana na pomoc rolnikom i wspieranie ich rozwoju.

Gienek i Andrzej z Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zaapelowali do fanów. Nastał ważny czas dla rolnikówCzytaj dalej

Komunikat Urzędu Miasta

Informacja dotycząca śmierci Leszka Grali pojawiła się na facebookowym profilu Miasta Jelenia Góra, gdzie złożono kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie oraz znajomym zmarłego. Wiadomo, że mężczyzna zmagał się od pewnego czasu z zakażeniem koronawirusem.

Leszek Grala nie miał jednak tyle szczęścia co ozdrowieńcy - w jego przypadku choroba miała ostry przebieg i trwała przez dłuższy czas. Przez ostatnich kilka dni mężczyzna miał przebywać w szpitalu i oddychać z pomocą respiratora.

Informację o śmierci działacza społecznego i polityka odnaleźć możemy również na stronie internetowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej w żałobnym komunikacie poinformował, iż wiadomości dotyczące pogrzebu prezesa pojawią się w najbliższym czasie.

Na portalu Dolnośląskiej Izby Rolniczej można przeczytać słowa jej prezesa - Leszka Grali. Wpis jest nieco przestarzały, bo pochodzi z czasu Zielonych Świątek, lecz jest ostatnim tekstem autorstwa prezesa, jaki został zamieszczony na tej stronie internetowej. Co więcej, niektóre zdania są aktualne również dzisiaj i warto, by zapamiętać je na dłużej:

Po burzy przychodzi słońce, po trudnych czasach przychodzą lepsze dni, ale stanie się tak tylko wówczas gdy zaczniemy się powtórnie jednoczyć, rozmawiać i szanować.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł