Nie żyje - wiadomości
Michael Trolove/Wikipedia/ (CC BY-SA 2.0)
Autor Aneta Wasilewska - 10 Grudnia 2020

W akcji śmigłowiec i strażacy, nagła akcja ratunkowa w silosie. Tragedia na północy Polski

Dramatyczne zdarzenie pod Pyrzycami w woj. zachodniopomorskim. Mężczyzna zasłabł w silosie zbożowym. Niestety, pomimo reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas prac na terenie gospodarstwa rolnego pod Pyrzycami w woj. zachodniopomorskim. Zdarzenie miało miejsce we wtorek 8 grudnia.

Mężczyzna zasłabł w silosie

Jak przekazały lokalne media, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z gospodarstw rolnych doszło do zasłabnięcia mężczyzny.

- W trakcie drogi do chorego, dyspozytor medyczny zaktualizował powód wezwania na bardzo dramatyczny - nagłe zatrzymanie krążenia - przekazało Ratownictwo Medyczne Pyrzyce.

Natychmiast po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni rozpoczęli czynności ratunkowe, którymi do tego momentu zajmowali się świadkowie zdarzenia. Jak się okazało, świadkowie potrafili prawidłowo rozpoznać oznaki zatrzymania krążenia i jeszcze przed pojawieniem się na miejscu ratowników, rozpoczęli uciski klatki piersiowej.

Cała akcja ratownicza była niebywale utrudniona ze względu na miejsce, w którym doszło do zdarzenia. Mowa o silosie zbożowym.

Dodatkowo na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas akcji ratunkowej pomagali także strażacy, którzy użyli specjalistycznych narzędzi, by ułatwić dostęp do poszkodowanego.

Mężczyzny nie dało się uratować

Niestety, pomimo godzinnej walki o życie mężczyzny, nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Jak przekazał portal Info122, policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Obrazy RolnikINFO"Rolnicy. Podlasie": Andrzej z Plutycz zabrany przez policję. Niesłychane zamieszanieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Info112

Następny artykuł