nie żyje
David Tomaseti / unsplash.com
Autor Magdalena Więckowska - 15 Października 2020

Nie żyje polski polityk. Niestety przegrał walkę z chorobą

Nie żyje wójt gminy Świdnica. Krzysztof Stefański w ubiegłym roku dowiedział się, że cierpi na chorobę nowotworową. Od tamtej pory rozpoczął walkę o uratowanie swojego zdrowia i życia. Samorządowca wspierało wielu ludzi z gminy i całego sąsiedztwa, życząc mu szybkiego powrotu do pełni sił. Niestety, 11 października na lokalną społeczność spadła porażająca wieść mówiąca o tym, że Krzysztof Stefański przegrał walkę z wyniszczającą chorobą.

Nie żyje wójt, ale przede wszystkim dobry człowiek, który nie był obojętny wobec losu innych - tak zapamiętają Krzysztofa Stefańskiego wszyscy, którzy wspierali go i zagrzewali do walki w czasie choroby.

Nie żyje, lecz w pamięci pozostanie żywy na zawsze

Wiadomość o chorobie nowotworowej spadła na wójta jak grom z jasnego nieba. W sytuacji, gdy słyszymy wyniki badań, które jasno wskazują na dramatyczną diagnozę, wiele osób czuje się, jakby na ich los zapadł wyrok. Rak nie jest wyrokiem i choć wiele osób może pokonać chorobę, to niekiedy nowotwór okazuje się wyjątkowo silnym przeciwnikiem. Krzysztof Stefański kierował gminą Świdnica od 2018 roku. Zmarł, mając 61 lat.

Nigdy nie był sam

Krzysztofa Stefańskiego w walce z chorobą nowotworową wspierała lokalna społeczność gminy Świdnica. Ludzie powołali komitet społeczny “Cegiełka dla wójta”, gdzie poprzez zbiórkę zorganizowaną w internecie zebrano fundusze na leczenie wójta. Tragiczna informacja o śmierci Krzysztofa Stefańskiego pojawiła się m. in. na stronie Gmina Świdnica Lubuskie na portalu Facebook. We wpisie podano, iż w późniejszym czasie pojawi się informacja o dacie pogrzebu. Obecnie gmina pozostaje bez wójta, więc do czasów przedterminowych wyborów funkcję tę będzie sprawował wyznaczony przez premiera komisarz.

Następny artykuł