nie żyje
David Tomaseti / unsplash.com
Autor Magdalena Więckowska - 16 Października 2020

"Wielki ból i smutek". Poważany przez wielu przegrał walkę z chorobą

Nie żyje ksiądz Antoni Piś, wieloletni proboszcz małopolskiej parafii w Męcinie w gminie Limanowa. Powodem tragicznego wydarzenia było zakażenie koronawirusem, które doprowadziło do zatrzymania procesów życiowych. Zaciekła walka o życie proboszcza trwała przez dwa tygodnie, niestety - bezskutecznie. W żałobie pogrążona jest cała lokalna społeczność.

Nie żyje ksiądz, który był ważną postacią dla gminy Limanowej. Parafianie nie mogą uwierzyć w wiadomości, które przekazali im wikariusze parafii w Męcinie.

Nie żyje ksiądz Antoni Piś

Śmierć znanej osoby jest zawsze wielkim szokiem dla całej społeczności. Ksiądz Antoni Piś był znany w okolicy, ponieważ był aktywnie działającym proboszczem lokalnej parafii pod wezwaniem świętego Antoniego Opata. Przed ostatnimi dwoma dramatycznymi tygodniami kapłan przebywał na kwarantannie aż dwukrotnie - wszystko przez kontakt z osobą, która okazała się być chora na koronawirusa.

Dni przed śmiercią

Chociaż lekarze dwukrotnie przeprowadzili u proboszcza test na obecność koronawirusa, jednakże wyniki twierdziły, że ksiądz nie jest zakażony. Wniosek ten okazał się być mylny, bowiem stan zdrowia księdza Pisia nie był dobry. Zakażenie koronawirusem wykrył dopiero trzeci test. Chory przebywał pod respiratorem, który jednak nie pomógł w przywróceniu go do zdrowia. Ksiądz Antoni Piś zmarł nad ranem 16 października 2020 roku. Był proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Antoniego Opata w Męcinie przez ostatnich trzynaście lat. Przyjął święcenia kapłańskie w 1982 roku. Miał 63 lata.

Następny artykuł