Nie żyje - Mieczysław Janik
David Tomaseti/ Unsplash
Autor Aneta Wasilewska - 22 Października 2020

Przykre wieści obiegły całą Polskę. Nie żyje zasłużony dla kraju

Nie żyje Mieczysław Janik. Przykra wiadomość pojawiła się dziś w lokalnych mediach. Niestety, odszedł zasłużony dla kraju mieszkaniec Lublina.

Nie żyje Mieczysław Janik. Wyjątkowo smutna informacja została podana dzisiaj do wiadomości publicznej. Rodzina, najbliżsi przyjaciele i wszyscy mieszkańcy miasta nie mogą pogodzić się z tą stratą.

Nagły zwrot akcji. Magda z Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiaćCzytaj dalej

Nie żyje Mieczysław Janik

Mieczysław Janik od lat był prezesem Spółdzielni Pszczelarskiej APIS w Lublinie Mieczysław Janik. Przez całe życie zawodowe związany był z Lubelszczyzną. Przed laty rozpoczął swoją ścieżkę kariery, jako dyrektor technikum Pszczelarskiego i dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli. Już od 1974 roku związał się ze Spółdzielnią Pszczelarską APIS w Lublinie. Prezesem Spółdzielni Pszczelarskiej był już od 2005 roku. Dzięki Mieczysławowi Janikowi zakład zyskał światowe uznanie i stał się promocją dla całego województwa lubelskiego. Mieczysław Janik przyszedł na świat w 1942 r. w Rudniku Dużym. Odszedł w wieku 78 lat.

Za swoje zasługi dla regionu został uhonorowany wieloma odznaczeniami, do których należy między innymi Złoty Krzyż Zasługi, czy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W całym regionie stał się ikoną spółdzielczości. Dzięki niemu Spółdzielnia Pszczelarska prężnie się rozwijała. Mieczysław Janik doprowadził do tego, że firma sprzedawała swoje produkty nawet w Japonii. Ze Spółdzielnią związany był do 2005 roku, kiedy zdecydował się przejść na emeryturę.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 października 2020 roku odszedł na zawsze były wieloletni Prezes Spółdzielni Pszczelarskiej APIS w Lublinie – Mieczysław Janik. Posiadał 52-letni staż pracy. W swoim życiu zawodowym od początku związany był z Lubelszczyzną. Wieloletni Dyrektor Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli, Nauczyciel, Pracownik Oświaty, od 1974 roku związany ze Spółdzielnią Pszczelarską APIS w Lublinie. Ś.P. Pan Mieczysław Janik zarówno zawodowo jak i społecznie zajmował się Pszczelarstwem - przekazano na oficjalnej stronie Spółdzielni Pszczelarskiej.

Nie takie były zapowiedzi, szykuje się ciężka jesień. O cenach z zeszłego roku można pomarzyćNie takie były zapowiedzi, szykuje się ciężka jesień. O cenach z zeszłego roku można pomarzyćCzytaj dalej

Współpracownicy żegnają zmarłego

Cała Spółdzielnia Pszczelarska pogrążyła się w smutku na wiadomość o śmierci ich wieloletniego prezesa. Na oficjalnej stronie Spółdzielni Pszczelarskiej pojawiło się krótkie pożegnanie zmarłego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Gdy policjanci i aktywiści zobaczyli na własne oczy, wstrzymali oddech. Dramat na wsi, łzy cisną się do oczu
2. Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań
3. Ministerstwo rolnictwa nie pozostawiło żadnych wątpliwości. Powołano się na przepisy

- Jego dobroć, entuzjazm i mądrość, którą tak chętnie się dzielił, nie zostaną zapomniane – zawsze będzie w naszych sercach. Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia. Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy Spółdzielni Pszczelarskiej APIS w Lublinie - tak brzmi pożegnanie zmarłego, które zamieszczone zostało na stronie Spółdzielni Pszczelarskiej.

<

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przypaliła ulubione garnki w domu. Na szczęście okazało się, że w lodówce miała najlepszy z możliwych ratunek
  2. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  3. Porozumienie osiągnięte, dotacje będą, ale nie dla wszystkich. Wiemy, kto może liczyć na pieniądze z budżetu UE
  4. Miliard dla rolników i mieszkańców wsi. Co zostało jeszcze z obietnic przedwyborczych?
  5. Coraz częściej słychać o atakach na zwierzęta hodowlane. Populacja wilków wzrasta z roku na rok
  6. “Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu
  7. Chihuahua chodzący na dwóch łapach miał zostać uśpiony. Kiedy weterynarz go zbadał, odkrył wstrząsającą prawdę


Następny artykuł