Nie żyje - poszukiwania
David Tomaseti/Unsplash
Autor Aneta Wasilewska - 29 Września 2020

Wszyscy do końca trzymali kciuki. Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje mężczyzna, który w ostatnich dniach poszukiwany był przez funkcjonariuszy, służby i mieszkańców. Niestety, właśnie potwierdzona została przykra informacja o zakończeniu poszukiwań. Nikt nie może pogodzić się z tą stratą.

Nie żyje sołtys, którego poszukiwania trwały od niedzieli. Niestety, przykra wiadomość właśnie została potwierdzona przez służby. Nikt się nie spodziewał, że ta historia będzie miała takie zakończenie. Lokalne władze pożegnały zmarłego mieszkańca.

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje sołtys Skowronek

Zgodnie z informacjami, które przekazała oficjalnie Agnieszka Wójcik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, Andrzej Markiewicz, sołtys Skoworonek od soboty nie pojawił się w mieszkaniu. Zaniepokojona rodzina natychmiast rozpoczęła pilne poszukiwania, powiadomiła także o zaginięciu funkcjonariuszy policji. Policja razem ze strażą pożarną rozpoczęła poszukiwania 81-latka, które potrwały do porannych godzin w poniedziałek.

Podczas sprawdzania pobliskich terenów sadowniczych, funkcjonariusze dokonali porażającego odkrycia. Na miejscu odnaleziono ciało byłego sołtysa. Na terenach sadowniczych, gdzie zostało odnalezione ciało, pojawiła się prokuratura oraz technik kryminalistyki. Po wykonaniu czynności wstępnie potwierdzono, że śmierć sołtysa nastąpiła naturalnie. Nic nie wskazuje na to, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Nie żyje Andrzej Markiewicz. Mieszkańcy żegnają zmarłego

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się w mediach, po odnalezieniu ciała Andrzeja Markiewicza, zlecona została sekcja zwłok, po której stwierdzone zostanie, jaka była oficjalna przyczyna śmierci sołtysa.

- Najszczersze wyrazy współczucia i żalu Panu Andrzejowi Markiewiczowi, Sołtysowi Sołectwa Skowronki z powodu śmierci Ojca Śp. Andrzeja Markiewicza, wieloletniego Sołtysa Sołectwa Skowronki i nieocenionego społecznika - przekazali na stronie Belsk Duży, Wójt Gminy, członkowie, pracownicy Gminy Belsk Duży.

Źródło: Warszawa w pigułce, Echodnia, Belskduzy

Następny artykuł