Niemcy - protest
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 11 Stycznia 2021

Ponad 100 ciągników zablokowało magazyny. Niemieccy rolnicy znowu protestowali

W mediach pojawiły się informacje o kolejnych protestach rolników, do których doszło na terenie Niemiec. Tym razem na ulicach pojawili się niezadowoleni z decyzji w sprawie produktów mlecznych.

W Niemczech kolejny raz doszło do protestów rolników. Tym razem na ulice wyszli protestujący, którzy nie zgadzają się z decyzją w sprawie sprzedaży produktów mlecznych.

Protest w Gronau

Poczas protestu przed magazynem centralnym w Gronau pojawiło się ponad 100 ciągników. Protest miał miejsce w niedzielę, 10 stycznia bieżącego roku.

Rolnicy pojawili się przed magazynem handlowej „K + K Klaas & Kock”, która jest właścicielem ponad 200 sklepów w Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii.

Zebrani przed magazynem rolnicy protestowali przeciw decyzji, którą pojęły władze supermarketów. Chodziło o wycofanie z obrotu mlecznych produktów z mleczarni Neuenkirchen.

Gienek i Andrzej z Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zwrócili się do fanów. Liczy się każda pomocCzytaj dalej

Jak donosi Tygodnik Rolniczy, zdaniem lidera protestujących, Martina Kortbusa, sieci handlowe chcą w ten sposób wpłynąć na przetwórcę, by ten sprzedawał im nabiał w niższej cenie.

W sprawie decyzji głos zabrał także Rolf Klaas, szef sieci K+K, który zaznaczył, że sieć handlowa nie może znaleźć rozwiązania z mleczarnią, odnośnie do cen produktów. Jednocześnie, Klaas zapewnił, że wciąż prowadzone są negocjacje, co więcej, jest przekonany, że uda się wypracować takie rozwiązanie, które okarze się korzystne zarówno dla sieci handlowej, jak i mleczarni.

Czy dojdzie do kolejnych protestów?

Protestujący, którzy w niedzielę zablokowali magazyn, zaznaczają, że była to jednorazowa sytuacja i na razie nie wiadomo, by w innych landach miało dojść do podobnych protestów. Przedstawiciele protestujących zaznaczyli, że w poniedziałek mają rozpocząć się rozmowy z innymi sprzedawcami, od tego, jak potoczą się te rozmowy, zależeć będą ich następne kroki.

- Oszczędzamy energię na wypadek niepowodzenia rozmów - cytuje portal Tygodnik Rolniczy, organizacje.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł