Niemcy - demonstracja
Dorothe/Pxhere
Autor Aneta Wasilewska - 17 Stycznia 2021

Rolnicy i ekolodzy demonstrowali razem w Berlinie. Wszystko w imię polityki przyjaznej dla klimatu

Niemieccy rolnicy i ekolodzy wyszli na ulice Berlina, by poprzeć politykę przyjazną dla klimatu. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną demonstracja wyglądała inaczej niż w ubiegłych latach. Podczas wydarzenia ekolodzy i rolnicy przedstawili swoje żądania.

- Rolnicy i ekolodzy demonstrują w sobotę w Berlinie na rzecz przyjaznej dla środowiska i klimatu polityki rolnej - przekazała PAP w sobotę.

Każdego roku przed największymi targami żywności, rolnictwa, ogrodnictwa "Gruene Woche" (Zielony Tydzień), który odbywa się w Berlinie, rolnicy i ekolodzy wychodzą na ulice, by zademonstrować swoje poparcie dla polityki przyjaznej dla klimatu.

Co roku na wydarzeniu pojawia się wiele demonstrujących. Zgodnie z informacjami, które przekazała PAP, w zeszłym roku pojawiło się 27 tysięcy osób. Ze względu na sytuację pandemiczną, w tym roku w demonstracji brało udział znacznie mniej osób.

- W tym roku z powodu pandemii koronawirusa odbywająca się w sobotę demonstracja jest znacznie mniejsza - infomuje PAP.

34-latek chciał pomóc sąsiadom. Teraz stanie przed sądem34-latek chciał pomóc sąsiadom. Teraz stanie przed sądemCzytaj dalej

Demonstracja w Berlinie

- Zwykle wzywamy do dużej demonstracji. Uważamy jednak, że przy obecnych danych dotyczących infekcji jest to niewykonalne - przekazała Saskia Richartz z sojuszu "Mamy dość" w rozmowie z radiem rbb24.

Sojusz "Mamy dość" składa się z około 60 organizacji rolniczych i ekologicznych.

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział kilkanaście ciągników i mniej więcej 150 demonstrantów, którzy pojawili się przed siedzibą partii CDU i Kancelarią Federalną.

Ograniczenie mięsa i zmniejszenie liczby zwierząt w boksach

- Demonstranci chcą przekazać żądania ekologów i rolników. Wśród postulatów jest też apel o znaczne zmniejszenie liczby zwierząt w boksach hodowlanych i ograniczenie spożycia mięsa - przekazuje PAP.

Co więcej, protestujący chcą, by polityka państwa zapewniła przyszłość wszystkim gospodarstwom rolnym, które prowadzone są w Niemczech.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: PAP, Farmer

Następny artykuł