Niemcy - ceny
ILRI/Flickr
Autor Aneta Wasilewska - 18 Lutego 2021

Po 9 miesiącach wzrosła cena tuczników. Światełko w tunelu na niemieckim rynku

Chociaż nie odnotowano spektakularnego wzrostu, ceny w końcu po dziewięciu miesiącach poszły w górę. Wczoraj na niemieckim rynku tuczników odnotowano niewielki wzrost.

Jak informuje portal Farmer, podczas wczorajszej sesji niemieckiej "dużej giełdy" wzrosła cena świń rzeźnych. Jest to pierwsza podwyżka cen w Niemczech, którą odnotowano od maja zeszłego roku.

- Zawiódł się jednak ten, kto liczył na spektakularny wzrost stawek za tuczniki - przekazuje portal.

Policyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęPolicyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęCzytaj dalej

Ceny poszły w górę o 2 eurocenty

Dziewięć miesięcy przyszło czekać na podwyżki cen świń rzeźnych w Niemczech. Jednak odnotowana podwyżka wyniosła jedynie 2 eurocenty

- Wczorajsze notowanie zakończyło się wynikiem 1,21 euro za kilogram półtuszy o mięsności 57 proc. Oznacza to, że w porównaniu z wcześniejszymi tygodniami tuczniki podrożały zaledwie o 2 eurocenty - przekazał portal.

Jak przeliczono, obecna stawka wynosi więc 5,42 zł/kg.

Podwyżki cen w Niemczech, a sytuacja w Polsce

Światełko w tunelu, które widać za zachodnią granicą, może umocnić trend, który utrzymuje się na krajowym rynku. W Polsce od początku lutego ceny żywca wieprzowego wzrosły o 35-45 groszy.

Podwyżki cen żywca, jakie pojawiły się w minionych tygodniach, nie oznaczają jeszcze, że wyrównana została opłacalność produkcji.

- Cieszy jednak fakt, że po wielu miesiącach stagnacji z rynku wreszcie docierają pozytywne sygnały - optymistycznie podsumował sytuację portal.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Farmer

Następny artykuł