Niemcy - pomoc
Graham Horn/Wikipedia/CC BY-SA 2.0
Autor Aneta Wasilewska - 21 Grudnia 2020

Niemieccy rolnicy otrzymują pomoc. Zakład ubojowy wypłaca premię

Efekty protestów niemieckich rolników widać gołym okiem. W związku z podwyżkami cen, do których doszło w sieciach handlowych, rolnicy otrzymają pieniądze. Dodatkową premię wypłacać będzie zakład ubojowy Westfleisch eG.

Jak przekazuje portal Ceny Rolnicze, niemieccy rolnicy już mogą liczyć na obiecywaną pomoc.

Westfleisch eG, niemiecki zakład ubojowy zapłaci rolnikom premię wysokości 2,50 euro/szt. za wszystkie tuczniki sprzedane do ich firmy w bieżącym tygodniu. Pieniądze dla rolników mają pochodzić z podwyżek cen, które nałożyły Lidl i Rewe.

Co ciekawe, dodatkowe pieniądze obejmą świnie zakupione zarówno w ramach kontraktu jak i z wolnego rynku.

Protesty rolników przyniosły podwyżki cen

Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach niektóre sieci handlowe ogłosiły, że będą wspierać rolników poprzez podniesienie cen dla konsumentów, o czy więcej pisaliśmy >tutaj<.

Protesty niemieckich rolników spowodowane były między innymi chęcią otrzymania godnej zapłaty za swoje zwierzęta.

Cały proces ma przebiegać szybko i przejrzyście

Jak się okazuje, Westfleisch chce dzielić kwoty zebrane przez sprzedawców mięsa, nie uwzględniając żadnych potraceń. Proces ma przebiegać szybko i przejrzyście. W związku, z czym firma założyła specjalne konto, na którym pojawiają się dodatkowe pieniądze, wynikające z podniesienia cen.

- W każdy poniedziałek dodatkowa płatność za świnie dostarczone w poprzednim tygodniu powinna zostać obliczona na podstawie całkowitych wpływów. Dopłaty będą przekazywane wraz z rozliczeniem uboju - informuje portal Ceny Rolnicze.

Co więcej, spółka Westfleisch zaznaczyła, że „Komitet Doradczy ds. Współpracy”, który jest wybierany przez rolników będzie monitorował płatności premii.

Źródło: Ceny Rolnicze

Następny artykuł