Niemcy - mięso ASF
Bicanski/Pixinio
Autor Aneta Wasilewska - 29 Stycznia 2021

Niemieccy celnicy zatrzymali furgonetkę. W środku duże ilości kiełbasy i mięsa zakażonego ASF

Podczas kontroli w Offenbach celnicy odkryli znaczne ilości mięsa i kiełbas. Po przebadaniu produktów okazało się, że w części z nich potwierdzono ASF.

Niemieccy celnicy w powiecie Offenbach dokonali nietypowego odkrycia podczas kontroli furgonetki. Auto na rumuńskich tablicach rejestracyjnych przewoziło znaczne ilości kiełbasy i mięsa zakażonego ASF( afrykański pomór świń).

500 kg produktów mięsnych

- Podczas kontroli pojazdów w powiecie Offenbach celnicy skonfiskowali około 500 kg produktów mięsnych - przekazał portal Topagrar.

Zgodnie z doniesieniami, w furgonetce znajdowała się wieprzowina (surowe mięso i kiełbasy) oraz drób.

Bez skrupułów okradł gospodarstwo. Zdradziła go jedna zaskakująca rzeczBez skrupułów okradł gospodarstwo. Zdradziła go jedna zaskakująca rzeczCzytaj dalej

Po kontroli samochodu zlecono państwowemu laboratorium w Hesji przebadanie mięsa. Okazało się, że z 40 dostarczonych próbek, w trzech wykryto wirusa ASF.

- Krajowe laboratorium referencyjne w Instytucie Friedricha Loefflera (FLI), również potwierdziło tę analizę - informuje portal.

Wyniki tych badań potwierdziły, że wirus afrykańskiego pomoru świń przez długi czas może utrzymywać się w surowym mięsie, które pochodzi od zakażonych zwierząt.

ASF w Rumunii

W Rumunii od lat trwa walka z afrykańskim pomorem świń. ASF wykrywany był zarówno u padłych dzikich ptaków, jak i w przypadku świń domowych.

Oznacza to, że eksport wieprzowiny z obszarów objętych ograniczeniami ASF jest zabroniony bądź podlega surowym restrykcjom.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: TopAgrar

Następny artykuł