piątka dla zwierząt
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 13.10.2020. Protest rolnikow i hodowcow w zwiazku z procedowana w Senacie ustawa o ochronie zwierzat.
Autor Magdalena Więckowska - 13 Października 2020

Czy Senat powinien przegłosować piątkę dla zwierząt? Jakie jest twoje zdanie?

Piątka dla zwierząt, która jest zwyczajową nazwą dla najnowszej ustawy o ochronie zwierząt, budzi wiele emocji wśród ludzi z rozmaitych grup społecznych. Rolnicy zjechali się we wtorek, 13 października 2020 roku do Warszawy, by manifestować swoje niezadowolenie związane m. in. z zakazem sprzedaży mięsa z uboju rytualnego na eksport, a także zakazu hodowli zwierząt na futra.

Piątce dla zwierząt rolnicy zarzucają nieprecyzyjność i twierdzą, że jest ona pierwszym krokiem do zniszczenia polskiego rolnictwa. Z drugiej strony - obrońcy zwierząt mówią, że piątka dla zwierząt jest ustawą, której chce polskie społeczeństwo.

Z ostatniej chwili: protest rolników w Warszawie przybiera na sileZ ostatniej chwili: protest rolników w Warszawie przybiera na sileCzytaj dalej

Piątka dla zwierząt i dyskusje

W środę 13 października 2020 roku ustawa o ochronie dla zwierząt ma być procedowana przez Senat. Dzień wcześniej tzw. piątka dla zwierząt została negatywnie zaopiniowana przez senacką komisję. Senatorowie chcieli wysłuchać tego, co na temat ustawy mają do powiedzenia różne środowiska, dlatego od samego początku dyskusji o prawach zwierząt w Senacie zaprosili do dyskusji rolników, organizacje rolnicze, jak i stowarzyszenia prozwierzęce.

Koty trzeba zamknąć w domu? Okazuje się, że na dworze stanowią ogromne zagrożenieKoty trzeba zamknąć w domu? Okazuje się, że na dworze stanowią ogromne zagrożenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaginęła 16-letnia Małgosia. Potrzebna jest pilna pomoc
2. Wszystkich świętych 2020 inne niż wszystkie. Rząd ma nowy plan, w grze dodatkowe wolne
3. KRUS może zawiesić emeryturę rolnikowi. Wyjaśniamy o co chodzi i kto może stracić świadczenie

Polaryzacja stanowisk

Dane statystyczne mówią jasno: aż 70% osób mieszkających w Polsce popiera zapisy nowej ustawy o ochronie zwierząt. W praktyce oznacza to, że polskie społeczeństwo nie chce, by zwierzęta były zabijane dla futer, lub by zabijano je w sposób rytualny celem sprzedaży na eksport. Rolnicy są niezadowoleni tym obrotem spraw, a politycy zaczynają dyskutować nad stosownymi rekompensatami. Jakie jest wasze stanowisko w kwestii piątki dla zwierząt i głosowania w Senacie?

KIPDIP wydała specjalny komunikat. Straty są ogromne, mogą być jeszcze większeKIPDIP wydała specjalny komunikat. Straty są ogromne, mogą być jeszcze większeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy
  2. Chcieli porzucić swojego psa na ulicy. Zwierzak zorientował się, co się dzieje, wszystko nagrano
  3. Czy waszym zdaniem kury są inteligentne? Film pokazuje ukrytą prawdę o ich talentach
  4. Monstrualne byki. Trudno uwierzyć, że to nie podróbka [wideo]
  5. Kapitalny biznes na oborniku. Milion złotych zysku rocznie bez problemu
  6. Szkoły zostają zamknięte. DGP: Bunt dyrektorów polskich szkół, zawieszają pracę

Następny artykuł