Piątka dla zwierząt - sondaż
pikist
Autor Aneta Wasilewska - 16 Października 2020

Ponad połowa Polaków chce, żeby "piątka dla zwierząt" weszła w życie. Zaskakujące?

"Piątka dla zwierząt" popierana jest przez ponad połowę Polaków - takie informacje pojawiły się po opublikowaniu danych sondażu w sprawie ustawy o ochronie zwierząt.

"Piątka dla zwierząt" stała się przedmiotem sondażu przeprowadzonego na zlecenie Otwartych Klatek i Fundacji Viva!. Badania przeprowadzone zostały przez Centrum Badania Opinii Społecznej na przełomie września i października. Polacy zostali zapytani, jakie mają zdanie na temat propozycji nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

- Ponad połowa społeczeństwa popiera ustawę i chce, żeby prezydent Andrzej Duda ją podpisał. Co ciekawe, wśród zwolenników ustawy znajdują się wyborcy wszystkich partii politycznych - przekazało stowarzyszenie Otwarte Klatki, publikując wyniki sondażu.

Masz bydło? Czas na spełnienie ważnego obowiązku tylko do końca miesiącaMasz bydło? Czas na spełnienie ważnego obowiązku tylko do końca miesiącaCzytaj dalej

"Piątka dla zwierząt" - ponad połowa Polaków "za"

W sondażu pojawiło się pytanie: "Czy, Pana(i) zdaniem, Prezydent Andrzej Duda powinien podpisać nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, nazywaną potocznie w mediach ‘piątką dla zwierząt’, której celem jest poprawa ochrony zwierząt w Polsce?". W badaniu wzięło udział 1133 osób, a jej wyniki są następujące:

 • Zdecydowanie tak - 29,3%
 • Raczej tak - 27,3%
 • Trudno powiedzieć - 14,8%
 • Raczej nie - 8,2%
 • Zdecydowanie nie - 10,5%
 • Nie mam zdania w tej kwestii, bo nie słyszałe(a)m o takiej ustawie - 8,1%
 • Odmowa odpowiedzi 1,7%

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się. Pękła bariera. Główny Lekarz Weterynarii potwierdził, wystarczyło jedno zwierzę
2. Już teraz spora grupa seniorów może ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Wystarczy złożyć wniosek
3. Wszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwa

Otwarte Klatki zachęcają do przyjęcia "piątki dla zwierząt"

To, że rolnicy protestują w sprawie przyjęcia ustawy, wiedzą wszyscy w Polsce. Z drugiej strony pojawiają się stowarzyszenia i fundacje, takie jak Otwarte Klatki czy Viva!, które zachęcają polityków do przyjęcia nowej ustawy.

- Producenci mięsa i futer twierdzą, że są głosem społeczeństwa i bronią jego interesów. Kolejne badania pokazują jednak, że polskie społeczeństwo pragnie lepszej ochrony prawnej zwierząt, a jedyne interesy, jakich bronią hodowcy, są ich własne. Badanie CBOS potwierdza, że troska o dobro zwierząt nie ma barw politycznych, a zwolennicy “piątki dla zwierząt” są liczni wśród wyborców wszystkich partii - przekazał prezes Otwartych Klatek, Paweł Rawicki.

Konsekwencje uderzą w rolników. Sprzedaż popularnego produktu spada z roku na rokKonsekwencje uderzą w rolników. Sprzedaż popularnego produktu spada z roku na rokCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Niewiarygodnie pyszne placki ziemniaczane z jednego składnika. Ania Starmach podała rewolucyjny przepis
 2. Wyszło na jaw. Po 4 latach u owczarka odkryto chipa, ale tożsamość opiekuna wprawiła wszystkich w osłupienie
 3. Fatalna informacja dla wszystkich właścicieli maszyn rolniczych. Ma być o wiele gorzej
 4. Na rolników zostanie nałożony nowy obowiązek? Ma dotknąć każdego posiadacza psów
 5. Ależ zmiana. Marta Manowska z "Rolnik szuka żony" zachwyciła
 6. 4-latka napisała list do nieba z pytaniem, jak ma się jej pies. 3 dni później mama była świadkową zdumiewającego zdarzenia

Źródło: Pomorska, Otwarte KlatkiNastępny artykuł