Piątka dla zwierząt - wiadomość
rolnikinfo.pl
Autor Aneta Wasilewska - 31 Października 2020

Pilna wiadomość ws. "piątki dla zwierząt". Nagły zwrot akcji

Właśnie pojawiła się pilna wiadomość w sprawie "piątki dla zwierząt". Takiego zwrotu akcji nikt nie przewidział.

"Piątka dla zwierząt" wzbudziła wiele emocji wśród Polaków. Dyskusje na temat zmiany ustawy dotyczącej ochrony zwierząt trwają już od tygodni. Obecnie projekt nowelizacji ustawy wróciła do Senatu, ale jak się okazuje, prace nie będą dalej prowadzone.

Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem "Rolnik szuka żony"?Czytaj dalej

Nagła zmiana decyzji w sprawie "piątki dla zwierząt"

Na antenie Radia Poznań można było usłyszeć pilną wiadomość w sprawie "piątki dla zwierząt". Wypowiedź wiceministra rolnictwa Ryszarda Bartosika nie pozostawiła żadnej wątpliwości. Powstanie nowy projekt nowelizacji o ochronie zwierząt. Co więcej, wiadomo już, że będzie to inicjatywa poselska.

- Nowelizacja ustawy, która wróciła z Senatu, nie będzie dalej procedowana - przekazał wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, który na antenie Radia Poznań zdradził, że powstanie całkiem nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

"Piątka dla zwierząt" nie będzie dalej procedowana, a już niebawem będziemy mogli dowiedzieć się więcej w sprawie nowego projektu. Na razie szczegóły dotyczące tego, jakie ustalenia się w niej znajdą nie są znane.

Dlaczego zrezygnowano z prac nad "piątką dla zwierząt"?

Zgodnie z doniesieniami PAP, które pojawiły się dzisiaj, politycy zdecydowali się na nagłą zmianę decyzji ze względu na to, że obecna forma ustawy byłaby ciężka do przegłosowania w Sejmie.

- Prawdopodobnie musielibyśmy w niedługim czasie wnosić kolejną nowelizację przepisów, stąd pomysł, aby "zamrozić" tę wersję "piątki" i wnieść nowy projekt - zdradził w rozmowie z PAP jeden z polskich polityków.

A w Senacie zaproponowano aż 36 poprawek do nowelizacji. Znalazło się w nich między innymi wyłączenie z ograniczeń dotyczących uboju rytualnego uboju drobiu i przedłużenie wejścia w życie zakazu zwierząt futerkowych do 2,5 roku oraz wydłużenie wejścia w życie ograniczenia uboju rytualnego do pięciu lat.

Jeszcze we wtorek na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, politycy mieli rozpatrywać wprowadzone przez Senat poprawki, ale spotkanie nie doszło do skutku. Ostatecznie zostało odwołane.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niepokojące doniesienia ws Jarusia z "Chłopaków do wzięcia". Jest naprawdę źle

2. Poczta Polska przekazała świetne wieści. Pomimo lockdownu usługi zostaną rozszerzone

3. Józef z “Rolnik szuka żony” wyznał sekret, który może przekreślić przyszły związek. Jego dramat podzielają miliony mężczyzn

Nowy zakaz niebawem wejdzie w życie. WIR apeluje o zmianę decyzji, konsekwencje uderzą w rolnikówNowy zakaz niebawem wejdzie w życie. WIR apeluje o zmianę decyzji, konsekwencje uderzą w rolnikówCzytaj dalej

Przypomnijmy, "piątka dla zwierząt" została zaproponowana przez prezesa PiS już na początku września. Znalazło się w niej pięć nowych propozycji, które należałoby wprowadzić do ustawy o ochronie zwierząt w Polsce. W nowelizacji zaproponowano wprowadzenie między innymi zakazu hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach widowiskowych, a także ograniczenie uboju rytualnego. "Piątka dla zwierząt" wywołała ogromne protesty rolników, którzy swoje niezadowolenie jeszcze w tym tygodniu manifestowali na ulicach Warszawy.

piątka dla zwierząt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy jedzą ją na potęgę, a może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Zawiera gonadotropiny kosmówkowe
  2. Dziewczynka trzyma w ramionach umierającego kotka. Nagrano, jak żegna go we wzruszający sposób, aż łza kręci się w oku
  3. Wściekły Pudzian w niecenzuralnych słowach o całej sytuacji. Nie do wiary, że stał się ofiarą
  4. Tylko dla osób o mocnych nerwach: skandaliczne sekrety pracy przy zbiorze truskawek w Niemczech
  5. Śmierć przyszła nagle, nic nie można było zrobić. Koszmarna wiadomość, Szczena z "Chłopaków do wzięcia" był zdruzgotany
  6. W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem kariery
  7. Nie będzie "Piątki dla zwierząt"? Wiceminister wszystko potwierdził

Źródło: Onet

Następny artykuł