Pieniądze - wnioski
Marek BAZAK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 1 Października 2020

Wnioski można składać tylko do 7 października. Wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze

Pieniądze mogą trafić do rolników. Warto się jednak pospieszyć, wnioski o dodatkowe fundusze można składać tylko do 7 października. Wiadomo dokładnie, kto może się o nie ubiegać.

Pieniądze mogą trafić do rolników, którzy odnieśli straty ze względu na pandemię koronawirusa. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrobiła ukłon w stronę wszystkich rolników i wydłużyła termin składania wniosków. Jak przekazano oficjalnie, wnioski składać można tylko do 7 października. Kto dokładnie może ubiegać się o wypłaty?

Pieniądze trafią do poszkodowanych rolników

Zgodnie z oficjalnie przyjętymi zasadami wnioski mogą składać właściciele gospodarstw rolnych, które zostały szczególnie dotknięte podczas pandemii koronawirusa. O pieniądze ubiegać się mogą przedstawiciele sektorów produkcji rolniczej, produkcji bydła mięsnego, krów mleczarskich kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w szklarniach ogrzewanych lub tunelach foliowych ogrzewanych. Warto się pospieszyć i złożyć wniosek. Rolnicy mogą liczyć na niemałe pieniądze.

Ile pieniędzy trafi do rolników?

Pieniądze, które trafią do poszkodowanych rolników, zależne są od rodzaju oraz skali prowadzonej produkcji rolnej. Wypłaty na jednego rolnika nie będą mogły przekroczyć 7 tys. euro. Jak przekazało oficjalnie biuro ARiMR, do tej pory wpłynęło 148 tys. w obecnym naborze. Jeszcze raz przypominamy, wszyscy chętni muszą się pospieszyć. Termin mija 7 października.

Źródło: Poza Toruń

Następny artykuł